Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci zraněných osob.

„Nákup těchto jednoduchých, a přesto praktických nosítek je to nejmenší, co můžeme pro záchranu lidských životů a usnadnění vaší práce učinit. Děkuji vám upřímně za vaší náročnou práci ve prospěch obyvatel čtyřky, ale i všech Pražanů,“ řekla Lucie Michková při předání tohoto věcného daru.

Pohotovostní motorizovaná jednotka Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy (PMJ) je policejní útvar s tzv. celopražskou působností, kdy primárním úkolem policistů PMJ je rychlá reakce na oznámení na tísňovou linku 158. Hlídky PMJ jsou tak určeny k zadržení nebezpečných pachatelů, zastavení ujíždějících vozidel, ale v neposlední řadě se s nimi veřejnost může setkat i na místech mimořádných událostí jako jsou požáry, dopravní nehody, úniky plynu apod.


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Dnes v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru