Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci zraněných osob.

„Nákup těchto jednoduchých, a přesto praktických nosítek je to nejmenší, co můžeme pro záchranu lidských životů a usnadnění vaší práce učinit. Děkuji vám upřímně za vaší náročnou práci ve prospěch obyvatel čtyřky, ale i všech Pražanů,“ řekla Lucie Michková při předání tohoto věcného daru.

Pohotovostní motorizovaná jednotka Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy (PMJ) je policejní útvar s tzv. celopražskou působností, kdy primárním úkolem policistů PMJ je rychlá reakce na oznámení na tísňovou linku 158. Hlídky PMJ jsou tak určeny k zadržení nebezpečných pachatelů, zastavení ujíždějících vozidel, ale v neposlední řadě se s nimi veřejnost může setkat i na místech mimořádných událostí jako jsou požáry, dopravní nehody, úniky plynu apod.


Autor: Hla

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru