Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dar pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského
Starostka Irena Michalcová nemocnici navštívila spolu s místostarostou Josefem Svobodou. Foto: Praha 4

Dar pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského

Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance, a to i za přímého provozu.

„Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského významnou měrou pečuje o pacienty z Prahy 4, za což jí patří velké poděkování. Považovali jsme proto za samozřejmé, že jí peníze na nákup germicidní lampy rádi poskytneme. Mám radost, že se vše podařilo a že jsme tomuto zdravotnickému zařízení mohli pomoci,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která nemocnici navštívila spolu s místostarostou Josefem Svobodou.

„Pacienti z Prahy 4 tvoří v průměru 27 procent ze všech pacientů nemocnice a jen v průběhu loňského roku poskytli pod Petřínem péči 87 pacientům s onemocněním covid-19 z naší městské části, což byla třetina všech tamějších covid nemocných,“ vysvětlil Josef Svoboda, který má v Praze 4 ve své kompetenci mimo jiné i podporu zdravotnictví. „Je to samozřejmě odborně i finančně velmi náročné, a tak bylo naprosto správné, že jsme nemocnici podpořili," dodal místostarosta.

Spolu se starostkou Irenou Michalcovou si prohlédli nejen interní ambulanci s germicidní lampou, ale navštívili i oddělení paliativní péče, rehabilitační lůžkové oddělení a místní krásnou lékárnu.

Praha 4 poskytla na nákup germicidní lampy částku ve výši 38 115 korun.


Autor: Alo

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

Dnes v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru