dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Daniel Hodek se bude ucházet o pozici volebního lídra ČSSD
Daniel Hodek, 1. zástupce starosty první městské části. Foto: archiv

Daniel Hodek se bude ucházet o pozici volebního lídra ČSSD

Ačkoli se zdá, že podzimní komunální volby jsou hodně daleko, politici se na ně již připravují. Strany budou muset na úrovni Prahy i jednotlivých městských částí v následujících týdnech a měsících rozhodnout o volebních lídrech. Minimálně v této oblasti ticho po pěšině určitě není.

Jak již server Pražský patriot informoval, starostka Prahy 2 Jana Černochová z ODS se rozhodla, že bude v letošních komunálních volbách opět kandidovat a ráda by po nich obhájila funkci starostky.

Zda se v sousední městské části – Praze 1 – bude starosta Oldřich Lomecký pokoušet obhájit svou funkci, zatím není jasné. Nicméně jeho současný zástupce, sociální demokrat Daniel Hodek, oznámil, že se bude pro podzimní komunálky ucházet o pozici volebního lídra. „Ano, budu kandidovat,“ potvrdil. Hodek je přesvědčen, že „tak jako v posledních dvou volebních obdobích, bude ČSSD Praha 1 nabízet stabilní tým“.

Pokud si ČSSD v první městské části nakonec určí Hodka jako volebního lídra a straně se podaří dosáhnout dobrého volebního výsledku, mohl by se po volbách 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek stát starostou. Čím se ČSSD pokusí ve volbách v centru Prahy přesvědčit voliče? „Návrhy na racionální a ohleduplná řešení problémů Prahy 1,“ řekl Hodek.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru