Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dana Němcová má pod „svým“ stromem na Senovážném náměstí pamětní desku
Pamětní deska u stromu připomínajícího památku Dany Němcové. Foto: P1

Dana Němcová má pod „svým“ stromem na Senovážném náměstí pamětní desku

Nadace Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) připravila na čtvrteční odpoledne vzpomínkovou akci k 1. výročí úmrtí psycholožky, disidentky a signatářky Charty 77, zakladatelky Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných, Dany Němcové.

Při této příležitosti byla na Senovážném náměstí za velké účasti rodiny, přátel a kolegů a sympatizantů, odhalena pamětní deska pod stromem nesoucím její jméno.

K účastníkům promluvil předseda správní rady VDV Vojtěch Sedláček, starostka městské části Praha 1 Terezie Radoměřská, římskokatolický kněz a pedagog Ladislav Heryán a ředitelka spolku Slovo 21 Jelena Silajdžič. 

„Dana Němcová žila hlavně pro ty, kteří potřebují chránit, podporovat a pomáhat. Poctivě pracovala dvě desítky let pro Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných. Výjimečná a obdivuhodná žena, která sama měla velmi početnou rodinu, dokázala ostatním, že je možné dosáhnout radost skrze pomoc druhým,“ zavzpomínala starostka.

Zpěv chlapeckého sboru Bruncvík pod vedením sbormistryně Lenky Mensy Pištěcké uzavřel vzpomínkové odpoledne českými písněmi.


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru