Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show
Kmeny. Foto(2x): Vítězslav Ramba

Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show

Na počátku byl tón. Trio improvizačních mágů ve složení Dan Bárta, Ondřej Havlík alias Endru a JeN Hovorka zvou diváky na pokračování unikátního projektu s názvem Kmeny, který proběhne v branickém Divadle BRAVO! ve dnech 7. a 8. prosince.

Show je jedinečná v tom, že vzniká doslova před očima diváků. Hudebníci na sebe postupně vrství jednotlivé zvuky a tóny a vytvářejí originální a nepředvídatelné melodie, které dosud nikdy nikdo neslyšel. Ty pak doplňují náročné akrobatické triky, živočišný tanec performerů Losers Cirque Company a technicky náročný lightdesign. 

kmeny-1 „Divákům můžu slíbit jediné: že to bude fascinující show, na kterou budou ještě hodně dlouho vzpomínat. Na prosincové termíny se moc těším, protože to bude vizuálně ještě zajímavější než předtím. Testujeme hranice naší fantazie a pokaždé se snažíme zajít ještě o krůček dál,” říká Petr Horníček, principál Losers Cirque Company a umělecký šéf Divadla BRAVO! 

„Chci, aby si každý, kdo Kmeny zažil, ještě pár následujících dní v hlavě přehrával, co viděl, aby mu to uvízlo v hlavě. Sám to tak má,“ pokračuje.   

Minulé termíny Kmenů byly beznadějně vyprodané a dočkaly se skvělého ohlasu. Lůzři, kteří mají v bývalém Branickém divadle domovskou scénu, ovládli prostor a během jednoho čísla se spustili na lanech nad hlavy hudebníků a vznášeli se nad nimi. Předvedli také působivé triky na speciální akrobatické obruči zvané cyrwheel a závěsnou akrobacii na strapsech. U diváků zabodoval také street dance v podání profesionálních tanečníků. 

YouTube pozvánka představení je zde: https://youtu.be/sHwXg97uPc8

Základním stavebním kamenem Kmenů je však hudba. Trojice improvizačních šamanů si předem stanoví jen hodně abstraktní hranice, písně se opravdu komponují naživo. Využívají důmyslnou techniku vrstvení jednotlivých zvuků známou jako looping a beatbox.

„Spolupráce s Danem Bártou a JeNem Hovorkou je neuvěřitelná, máme unikátní kreativní proces, který jen tak s někým nefunguje. Na stagi si s nimi někdy připadám si jako v transu. Je to ale celé o lidech, jejich nálada a energie rozhodne o tom, jaká show bude,” říká Ondřej Havlík.

Vstupenky na Kmeny jsou v prodeji v systému GoOut či na www.divadlobravo.cz.


Autor: puc

Kateřina Karešová a Tom Cortés vystoupí v Malešickém parku

Včera v 08:54

Poslední z koncertů na Malešičáku se koná v rámci Letní scény Prahy 10 ve čtvrtek 27. června.

Koncert klasické hudby s romskými prvky

20. června 2024 v 10:50

Praha 14 zve na koncert v sobotu 29. června od 19 hodin v KD Kyje.

Výstava na radnici: Unfocused

20. června 2024 v 09:01

Studenti Univerzity třetího věku z oboru Digitální fotografie a pod vedením Ladislava Hovorky vytvořili velmi osobitou a rozmanitou výstavu fotografií.

Letní slavnosti staré hudby

20. června 2024 v 08:31

Festival Letní slavnosti staré hudby začne za necelý měsíc v Praze. Od 16. července do 6. srpna opět rozezní historické sály i kostely hudbou dávno minulých staletí. Nabídne poklady z hudebních archivů, netradiční hudební nástroje i strhující hudební kreativitu.

Zen Elements: Nová japonská a současná hudba

19. června 2024 v 09:17

Trio japonských virtuózů a nová česká freejazzová formace KlangWesen rozezní Velký sál Novoměstské radnice 26. června v 19:30 hodin.

Výstava Historie a současnost Prahy 4 putuje po základních školách

19. června 2024 v 08:14

Výstava nazvaná Historie a současnost Prahy 4, jejíž vernisáž se uskutečnila v loňském roce v budově Úřadu městské části Praha 4, putuje nyní po základních školách Prahy 4. Aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Koncert na Hradčanském náměstí

19. června 2024 v 06:52

Open Air koncert České filharmonie už tradičně zakončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a je pro všechny zdarma.

Praha 10: Letní scéna na Skalce

18. června 2024 ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Další články
Nahoru