Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show
Kmeny. Foto(2x): Vítězslav Ramba

Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show

Na počátku byl tón. Trio improvizačních mágů ve složení Dan Bárta, Ondřej Havlík alias Endru a JeN Hovorka zvou diváky na pokračování unikátního projektu s názvem Kmeny, který proběhne v branickém Divadle BRAVO! ve dnech 7. a 8. prosince.

Show je jedinečná v tom, že vzniká doslova před očima diváků. Hudebníci na sebe postupně vrství jednotlivé zvuky a tóny a vytvářejí originální a nepředvídatelné melodie, které dosud nikdy nikdo neslyšel. Ty pak doplňují náročné akrobatické triky, živočišný tanec performerů Losers Cirque Company a technicky náročný lightdesign. 

kmeny-1 „Divákům můžu slíbit jediné: že to bude fascinující show, na kterou budou ještě hodně dlouho vzpomínat. Na prosincové termíny se moc těším, protože to bude vizuálně ještě zajímavější než předtím. Testujeme hranice naší fantazie a pokaždé se snažíme zajít ještě o krůček dál,” říká Petr Horníček, principál Losers Cirque Company a umělecký šéf Divadla BRAVO! 

„Chci, aby si každý, kdo Kmeny zažil, ještě pár následujících dní v hlavě přehrával, co viděl, aby mu to uvízlo v hlavě. Sám to tak má,“ pokračuje.   

Minulé termíny Kmenů byly beznadějně vyprodané a dočkaly se skvělého ohlasu. Lůzři, kteří mají v bývalém Branickém divadle domovskou scénu, ovládli prostor a během jednoho čísla se spustili na lanech nad hlavy hudebníků a vznášeli se nad nimi. Předvedli také působivé triky na speciální akrobatické obruči zvané cyrwheel a závěsnou akrobacii na strapsech. U diváků zabodoval také street dance v podání profesionálních tanečníků. 

YouTube pozvánka představení je zde: https://youtu.be/sHwXg97uPc8

Základním stavebním kamenem Kmenů je však hudba. Trojice improvizačních šamanů si předem stanoví jen hodně abstraktní hranice, písně se opravdu komponují naživo. Využívají důmyslnou techniku vrstvení jednotlivých zvuků známou jako looping a beatbox.

„Spolupráce s Danem Bártou a JeNem Hovorkou je neuvěřitelná, máme unikátní kreativní proces, který jen tak s někým nefunguje. Na stagi si s nimi někdy připadám si jako v transu. Je to ale celé o lidech, jejich nálada a energie rozhodne o tom, jaká show bude,” říká Ondřej Havlík.

Vstupenky na Kmeny jsou v prodeji v systému GoOut či na www.divadlobravo.cz.


Autor: puc

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka

22. ledna 2023 v 07:56

Mala a její kočka je název příběhu dvanáctileté židovské dívky a její čtyřnohé přítelkyně z pera polské autorky Maly Kacenbergové. Knihu vydává nakladatelství Ikar.

Pohádková neděle: Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

19. ledna 2023 ve 12:53

Divadlo Andromeda zve děti v neděli 22. ledna na pohádku.

Přehlídka monster v divadle DISK aneb konec se blíží

18. ledna 2023 v 09:14

Divadlo DISK uvede čtvrtou inscenaci studentů absolventského ročníku katedry činoherního divadla DAMU Soumrak monster: Zrození apokalypsy premiérou 27. ledna 2023. Komplexní inscenační projekt představí dvě hry v jeden večer. Dvojitá dávka ostré společenské kritiky současného německého dramatika...

Zelená města budoucnosti představí výstava

17. ledna 2023 v 18:32

Studentky a studenti nizozemského architekta a urbanisty Winyho Maase z ateliéru MVRDV, který v akademickém roce 2022/2023 působí jako hostující profesor na Fakultě architektury ČVUT, představí své práce na výstavě Biotopia. Jak by mohla vypadat velká města budoucnosti, jejichž infrastrukturu...

Ošklivé rukopisy Kříže z Telče 1434–1504. Komentované prohlídky

16. ledna 2023 ve 12:52

Středověké rukopisy uložené v Národní knihovně České republiky pocházejí z větší části až ze 14. a 15. století. Nejde o bohatě iluminované kodexy ze vzácného pergamenu, ale často o zběžně psané, neúhledné či dokonce „ošklivé“ papírové svazky.

Další články
Nahoru