Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show
Kmeny. Foto(2x): Vítězslav Ramba

Dan Bárta a Losers Cirque Company zvou do Divadla BRAVO! na audiovizuální show

Na počátku byl tón. Trio improvizačních mágů ve složení Dan Bárta, Ondřej Havlík alias Endru a JeN Hovorka zvou diváky na pokračování unikátního projektu s názvem Kmeny, který proběhne v branickém Divadle BRAVO! ve dnech 7. a 8. prosince.

Show je jedinečná v tom, že vzniká doslova před očima diváků. Hudebníci na sebe postupně vrství jednotlivé zvuky a tóny a vytvářejí originální a nepředvídatelné melodie, které dosud nikdy nikdo neslyšel. Ty pak doplňují náročné akrobatické triky, živočišný tanec performerů Losers Cirque Company a technicky náročný lightdesign. 

kmeny-1 „Divákům můžu slíbit jediné: že to bude fascinující show, na kterou budou ještě hodně dlouho vzpomínat. Na prosincové termíny se moc těším, protože to bude vizuálně ještě zajímavější než předtím. Testujeme hranice naší fantazie a pokaždé se snažíme zajít ještě o krůček dál,” říká Petr Horníček, principál Losers Cirque Company a umělecký šéf Divadla BRAVO! 

„Chci, aby si každý, kdo Kmeny zažil, ještě pár následujících dní v hlavě přehrával, co viděl, aby mu to uvízlo v hlavě. Sám to tak má,“ pokračuje.   

Minulé termíny Kmenů byly beznadějně vyprodané a dočkaly se skvělého ohlasu. Lůzři, kteří mají v bývalém Branickém divadle domovskou scénu, ovládli prostor a během jednoho čísla se spustili na lanech nad hlavy hudebníků a vznášeli se nad nimi. Předvedli také působivé triky na speciální akrobatické obruči zvané cyrwheel a závěsnou akrobacii na strapsech. U diváků zabodoval také street dance v podání profesionálních tanečníků. 

YouTube pozvánka představení je zde: https://youtu.be/sHwXg97uPc8

Základním stavebním kamenem Kmenů je však hudba. Trojice improvizačních šamanů si předem stanoví jen hodně abstraktní hranice, písně se opravdu komponují naživo. Využívají důmyslnou techniku vrstvení jednotlivých zvuků známou jako looping a beatbox.

„Spolupráce s Danem Bártou a JeNem Hovorkou je neuvěřitelná, máme unikátní kreativní proces, který jen tak s někým nefunguje. Na stagi si s nimi někdy připadám si jako v transu. Je to ale celé o lidech, jejich nálada a energie rozhodne o tom, jaká show bude,” říká Ondřej Havlík.

Vstupenky na Kmeny jsou v prodeji v systému GoOut či na www.divadlobravo.cz.


Autor: puc

Roman Čerňák vystavuje v Galerii 14

Dnes v 08:24

Ve středu 4. října otevře Praha 14 v Galerii 14 na náměstí Plk. Vlčka výstavu obrazů a dekorací ze dřeva autora Romana Čerňáka.

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

Dnes v 07:23

V pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního...

Koncert: 130 let s vámi v chrámu sv. Ludmily

Včera v 09:41

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru se pojí řada oslavných akcí. Kromě posvěcení vína, výstavy nebo hudebně dramatického pásma to bude i slavnostní koncert v chrámu sv. Ludmily v sobotu 7. října od 19 hodin.

Homo faber-člověk tvůrce

Včera v 08:12

V úterý 3. října v 18 hodin bude v Galerii 1 v Praze 1 zahájena výstava Spolek pražských výtvarných umělců, která navazuje na dobu První republiky, kdy spolky a sdružení zajišťovaly nové a tradiční ideje, zrcadlící život výtvarného umění.

Tóny nad městy. Praha 9 zve na koncert Edity Randové

28. září 2023 v 19:13

Mimořádný zážitek nabídne zahajovací koncert festivalu Tóny nad městy ve čtvrtek 19. října od 19 hodin na vysočanské radnici Prahy 9. Uslyšíte duo složené z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristky Šárky Knížetové.

Výstava: Slavné vily Prahy 10

28. září 2023 v 08:48

Výstavu o slavných vilách Prahy 10 najdete od 10. října na Zahradním městě ve veřejném prostoru. Součástí vernisáže bude v 17 hodin i křest knihy Slavné vily Prahy 10 vydané nakladatelstvím Foibos ve spolupráci s desátou městskou částí.

Premiéra Radima Vizváryho 2. října ve Švandově divadle

26. září 2023 v 17:25

Radim Vizváry, uznávaný představitel českého mimického divadla, chystá po pěti letech premiéru nového sólového projektu: inscenace Mime on the Moon. Představení bude 2. října ve Švandově divadle na Smíchově. Své diváky zavede do světa lyrické pantomimy a imaginární reality, aby jim ukázal svět...

NTM prezentuje technickou raritu, velké mateční hodiny Magneta

26. září 2023 ve 14:19

Národní technické muzeum doplnilo končící výstavu Jednotný elektročas o raritní exponát – takzvané mateční hodiny švýcarské firmy Magneta z počátku 20. století. Nedávno zcela renovované velké podlahové hodiny jsou unikátně dochovaným reprezentantem rané průmyslové konstrukce elektromechanických...

Jak zní jazz 21. století? V klubu Jazz Dock se odehraje finále soutěže Jazzfruit

26. září 2023 v 11:30

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční ve středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská...

Prague Music Week oznamuje první část letošního programu

26. září 2023 v 11:04

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague, oznamuje první část svého letošního programu. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený jak pro širokou veřejnost, tak pro hudební...

Nedělní varhanní hudba

26. září 2023 v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Další články
Nahoru