dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražské krimi

Dámy, pozor! Na rameni má vytetovaného čertíka a obere vás o peníze

Kriminalisté specializující se na pátrání hledají už téměř sedm let čtyřiatřicetiletého muže, kterého původně v roce 2007 pohřešovala jeho přítelkyně. Muž pod záminkou koupě domu zmizel i s ženinými penězi.

Ve stejnou dobu už ovšem začaly další osoby podávat trestní oznámení na jeho podvodné jednání, kterého se dopouštěl jako jednatel firmy a poškozeným měl způsobit několikamilionové škody. V lednu roku 2010 policisté ukončili většinu trestních řízení a na celostátně hledaného dokonce vydal brněnský okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro spáchání trestného činu podvodu. Z podezření ze spáchání stejného trestného činu muže hledají i policisté v Klatovech.

V Kašperských Horách byla horká půda

V roce 2011 policisté na základě poznatku všímavého občana zjistili, že hledaný muž žil se svojí družkou několik měsíců pod falešnou identitou jako David Veselý v Kašperských Horách a plánovali spolu založení rodiny a společnou budoucnost. Muž ale zjistil, že je mu policie na stopě a z místa pobytu odešel neznámo kam. Od tohoto okamžiku se odstěhoval a přerušil veškeré kontakty s okolím a dokonce i se svojí družkou.

Možná má nové hnízdečko

Podle kriminalistů je tak vysoce pravděpodobné, že muž se pod falešným jménem opět seznámil s další ženou, využívá její pohostinnosti a je otázkou času, kdy se odstěhuje k jiné důvěřivé partnerce. Jakmile nalezne pak u ženy takzvaný azyl, nevzbuzuje pozornost okolí, nepáchá trestnou činnost, působí nenápadně a společensky.

Veselý, Salzman, Mayer nebo Maršík?

Muž je vysoký asi 185 – 190 centimetrů, střední postavy. Má hnědozelené oči, krátké tmavé vlasy a většinou nosí dioptrické brýle. Jeho specifickým poznávacím znamením je tetování na pravém rameni s vyobrazením postavy malého čerta. Je velmi komunikativní, přátelský a v minulosti se vydával za osoby – David Veselý, David Salzman, Lukáš Mayer nebo Josef Maršík.

Jakékoli informace k hledanému muži, zejména jeho místě pobytu a pohybu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru