dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražské krimi

Dámy, dávejte si velký pozor, v poslední době se tyto případy v Praze nebezpečně množí

V poslední době se v Praze množí případy krádeží kabelek, kterých se dopouštějí pachatelé v obchodech ve chvíli, kdy se nakupující věnují výběru zboží a nedávají si pozor na své věci. Další takový případ, kde hlavní roli hrála právě taková chyba jedné ženy, musí řešit policisté z místního oddělení Podolí.

V pondělí 11. dubna v podvečerních hodinách využil zatím neznámý pachatel chvilky, kdy si poškozená žena všímala více vystaveného zboží než kabelky, kterou měla na kočárku. Muž v obchodě kabelku sebral, schoval ji pod bundu a odešel pryč. Tím poškozené způsobil škodu ve výši 60 tisíc korun, jelikož se jednalo o značkovou kabelku, ve které byla značková peněženka a mobilní telefon.

Policisté prošetřováním následně zjistili, že se podezřelý muž pokusil telefon prodat za 200 korun v jednom z bazarů na Žižkově, což se mu však nepodařilo a „bazarník“ ho nevykoupil.

„Proto ho pak odhodil do popelnice, kde si ho poškozená za použití mobilní aplikace k vyhledávání teflonů sama našla,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policie nyní po zloději pátrá.

Další případ krádeže kabelky, který se zatím nepodařilo objasnit, se stal před měsícem. Zatím neznámí pachatelé v úterý 23. března pět minut před patnáctou hodinou odcizili poškozené kabelku z nákupního košíku.

„Straka zlodějka“ využila nepozornosti jedné z nakupujících a sebrala jí kabelku, která byly položena v nákupním vozíku. Schovala si ji pod pončo a v klidu odešla pryč. Celou dobu kryl podezřelé ženě záda komplic.

Škoda vznikla ve výši téměř sedm tisíc korun.  Okradená žena přišla i o doklady, mobilní telefon a platební karty. Právě tyto karty pak ta samá žena, která je podezřelá z krádeže, použila k pokusu o výběr peněz z bankomatu. To se jí však nepodařilo. Ani tento případ se zatím nepodařilo objasnit.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru