Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dámská jízda v Hostivaři
Za tři hodiny práce 21 pytlů odpadků. Foto: nf Veolia

Dámská jízda v Hostivaři

V okolí Hostivařské přehrady proběhla minulý týden firemní dobrovolnická úklidová akce na podporu mezinárodní kampaně Ukliďme svět, Ukliďme Česko.

Známý Hostivařský lesopark tvoří v Praze společně s Hostivařskou přehradou důležitou oblast pro rekreaci obyvatel širokého okolí. A právě vysoká návštěvnost způsobuje parku problémy s rostoucím množstvím pohozených odpadků a nepořádkem.

Proto se objevil v hledáčku Nadačního fondu Veolia, od roku 2008 generálního partnera kampaně, když ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, organizátory kampaně v ČR, tipoval lokalitu vhodnou pro úklidovou akci.

Dobrovolnický tým byl tentokrát ryze ženský. Čtrnáct zaměstnankyň z Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. a centrály Veolia Česká republika, a. s. spolu se zástupkyní ČSOP se v půl desáté potkaly u první retenční nádrže v Hostivařském lesoparku a pustily se do úklidu.

Za tři hodiny práce naplnily odpadky 21 pytlů a vytvořily několik hromad objemného nepořádku, který se pro svůj rozměr do pytlů nevešel. Odhadem sesbíraly 500 kg odpadků, z čehož dobrou polovinu roztřídily.


Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Včera v 07:07

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

Dvě stovky hackerů budou řešit velké celosvětové problémy

10. června 2021 v 07:41

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. 

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího parkoviště v Praze

10. června 2021 v 07:31

Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě. Čtyřpodlažní budova u Chlumecké ulice bude s kapacitou 880 míst největším samostatně stojícím parkovištěm v Praze. Investice převyšující půl miliardy korun pomůže dojíždějícím přesednout z automobilů do...

Další články
Nahoru