dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Dámská jízda v Hostivaři
Za tři hodiny práce 21 pytlů odpadků. Foto: nf Veolia

Dámská jízda v Hostivaři

V okolí Hostivařské přehrady proběhla minulý týden firemní dobrovolnická úklidová akce na podporu mezinárodní kampaně Ukliďme svět, Ukliďme Česko.

Známý Hostivařský lesopark tvoří v Praze společně s Hostivařskou přehradou důležitou oblast pro rekreaci obyvatel širokého okolí. A právě vysoká návštěvnost způsobuje parku problémy s rostoucím množstvím pohozených odpadků a nepořádkem.

Proto se objevil v hledáčku Nadačního fondu Veolia, od roku 2008 generálního partnera kampaně, když ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, organizátory kampaně v ČR, tipoval lokalitu vhodnou pro úklidovou akci.

Dobrovolnický tým byl tentokrát ryze ženský. Čtrnáct zaměstnankyň z Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. a centrály Veolia Česká republika, a. s. spolu se zástupkyní ČSOP se v půl desáté potkaly u první retenční nádrže v Hostivařském lesoparku a pustily se do úklidu.

Za tři hodiny práce naplnily odpadky 21 pytlů a vytvořily několik hromad objemného nepořádku, který se pro svůj rozměr do pytlů nevešel. Odhadem sesbíraly 500 kg odpadků, z čehož dobrou polovinu roztřídily.


Další články
Nahoru