dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Dáma na úklid: Pracovat pro startup LidskáSíla.cz je radost
Monika Zdráhalová pracuje pro firmu LidskáSíla.cz. Foto: archiv

Dáma na úklid: Pracovat pro startup LidskáSíla.cz je radost

Na jedné straně klasické úklidové agentury, kde řeší vše po staru a nepružně, uklízečky jsou pro ně jen kus „hadru“ a na druhé straně nové mladé agentury, které se snaží tyto dinosaury ve službách pro domácnost porazit na jejich vlastním hřišti. Takovou je i startup LidskáSíla.cz, pro který jsou uklízečky dámy na úklid a vše řeší moderně, online a s firemním přátelským přístupem, na které nebyly doposud pracovnice zvyklé. Svým dámám platí férových 110 korun na hodinu, mají flexibilní pracovní dobu i systém, který si nemohou dámy vynachválit. Na to, jak se pracuje mamince ve firmě nového tisíciletí postavené na technologiích, odpovídala Monika Zdráhalová (40).

Moderní technologie jdou ruku v ruce s usnadňováním věcí, které neděláme úplně s radostí. Úklid je jednou z nich. Nejčastěji nás napadnou robotické nebo centrální vysavače, případně nové materiály hadříků a čisticí prostředky. Jak to ale vypadá, když se spojí mladý technologický start-up se zkušenými dámami na úklid?

Monika Zdráhalová (40) není v profesionálním uklízení domácností žádným nováčkem. Přesto je pro ni start-up LidskáSíla.cz nečekanou a příjemnou změnou. Jak se však mamince školáka v této tak trochu netradiční úklidové agentuře pracuje?

Jak se vám líbí v LidskéSíle.cz? A co na práci ve start-upu oceňujete?
Celkově jsem moc spokojená. S přístupem i s penězi. Dříve jsem dělala úklidy brigádně. Pro LidskouSílu.cz pracuji půl roku a všechno je pro mě nové. Systém, který používáme, je pěkný a logický, snadno se používá. V LidskéSíle.cz vše funguje, komunikace jako základ vztahu je výborná. Formou SMS zprávy přichází nabídky úklidu s podrobnostmi, které mohu, ale nemusím přijmout. Následně mi přijde potvrzení s dalšími informacemi a den předem připomínka. Dokonce mi zavolají a poradí s cestou, abych nebloudila. O nic se nemusím starat, s ničím podobným jsem se dřív nesetkala. Poprvé jsem se dostala i k úklidu luxusních bytů.

Jaké rozdíly vnímáte ve srovnání s klasickými úklidovými agenturami?
Rozdíl je to velký jako mezi nebem a peklem, v klasické „úklidovce“ už pracovat skutečně nikdy nechci. O všem rozhoduje zaměstnavatel a je to mnohdy velmi stresující. Kolegové z LidskéSíly.cz jsou mladí, uvolnění a chtějí předvést něco nového a lepšího. Mohu si vybrat, jestli úklid přijmu nebo ne, mám více času na rodinu i svého pejska.

Co říkáte na to, že vám šéfují mladí lidé? Ve start-upech je to běžná situace…
Je to úžasné. Vytvořili něco s nádhernou perspektivou a držím jim palce, aby to fungovalo i dál. Starají se o nás, dopřávají nám volnost a zároveň se o nás zajímají. V klasických agenturách jsou nadřízení obvykle starší lidé, někdy i cizinci, kteří o profesionálním úklidu nic neví. Šikana a buzerace nebyly výjimkou. Z jedné práce jsem musela vyloženě utéct. Mám na ni opravdu nepěkné vzpomínky.

Dnes se do práce těším. Nemusím se bát, že nedostanu zaplaceno, mohu svým nadřízeným důvěřovat. Díky celkovému přístupu mám možnost se věnovat výchově svého malého školáka i pečovat o nemocnou maminku.

Jak vůbec vznikla LidskáSíla.cz?
Když odjela přítelkyně Michaela Somolová (současná spoluzakladatelka a vedoucí provozu v LidskáSíla.cz) Roberta Vojáčka (zakladatele a současného ředitele, bývalého manažera pro růst ve startupu Liftago) do USA, nezbývalo mu nic jiného, než se o čistou domácnost postarat sám. Svůj čas chtěl ale věnovat něčemu užitečnějšímu, proto se rozhodl obrátit na profesionály v oboru. Nabídka na českém trhu ho ale nepotěšila. V loňském roce tak společně s Michaelou Somolovou a technickým spoluzakladatelem Šimonem Podlipským založili start-up LidskáSíla.cz. Ten se zatím zaměřuje jen na nabídku úklidu domácností a kanceláří v Praze a Brně, ale do budoucna by rádi služby rozšířili. Například o péči o seniory, hlídání dětí či hodinového manžela.

Jak služba funguje?
V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Vyplníte stručný formulář na webu https://lidskasila.cz nebo v mobilní aplikaci, předem se dozvíte cenu, zaplatíte přes platební bránu a už se jen můžete těšit na někoho, kdo se o pořádek u vás doma postará. „Oproti běžným úklidovým agenturám nabízíme otevřený a lidský přístup a férové ceny pro zákazníky i dámy na úklid,“ vysvětluje Robert Vojáček, jeden ze zakladatelů. „Snažíme se šetřit čas a zároveň využívat technologického pokroku, aby objednávání úklidu, koordinace a harmonogram dam i celkový systém fungovaly na jedničku,“ dodává Michaela Somolová. Spokojenost zákazníků i zaměstnanců je pro ně na prvním místě.

Pro více informací navštivte https://lidskasila.cz.


Další články
Nahoru