Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dalším opakováním Milostivého léta by už podle Nachera vznikl morální hazard
Řada lidí se do dluhové pasti dostala kvůli neschopnosti splácet své závazky za bydlení. Ilustrace: Monstera / Pexels

Dalším opakováním Milostivého léta by už podle Nachera vznikl morální hazard

Až do konce letošního listopadu trvá akce Milostivé léto II, díky které mají Pražané v exekucích možnost snížit si dlužnou částku. Podle jednoho z iniciátorů projektu, poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera (ANO), by lidé, kteří si mohou Milostivým létem pomoci z bezvýchodné situace, neměli na nic čekat. Podobná příležitost by se podle něj už neměla opakovat.

„Je to mimořádná věc, kterou není možné opakovat permanentně, protože by z toho vznikl morální hazard, že dlužníci nebudou splácet své závazky v očekávání opakujícího se institutu Milostivé léto,“ řekl Nacher.

Podle něj se v posledních zhruba deseti letech v Česku díky nové legislativě podařilo kultivovat právní prostředí v oblasti exekucí, takže dnes už není možné, aby se z jistiny v bagatelní výši stal obrovský dluh.

„Změnila se legislativa, u té pak byla řada pozměňovacích návrhů. Už to není klondajk jako dřív: proto není důvod Milostivé léto opakovat. Týká se totiž hlavně těch starých dluhů,“ pokračoval Nacher. 

Je rád, že Praha jde s Milostivým létem příkladem. „Jako spoluautor předlohy jsem nesmírně rád, že tu máme Milostivé léto II a že se k tomu Praha opět postavila velmi aktivně. Je vzorem pro ostatní města a kraje, jejich zástupci nás kontaktují. Naposledy mě třeba kontaktoval starosta Ostravy Tomáš Macura,“ dodal Nacher.


Autor: Hla

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Včera ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru