Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Dalším opakováním Milostivého léta by už podle Nachera vznikl morální hazard
Řada lidí se do dluhové pasti dostala kvůli neschopnosti splácet své závazky za bydlení. Ilustrace: Monstera / Pexels

Dalším opakováním Milostivého léta by už podle Nachera vznikl morální hazard

Až do konce letošního listopadu trvá akce Milostivé léto II, díky které mají Pražané v exekucích možnost snížit si dlužnou částku. Podle jednoho z iniciátorů projektu, poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera (ANO), by lidé, kteří si mohou Milostivým létem pomoci z bezvýchodné situace, neměli na nic čekat. Podobná příležitost by se podle něj už neměla opakovat.

„Je to mimořádná věc, kterou není možné opakovat permanentně, protože by z toho vznikl morální hazard, že dlužníci nebudou splácet své závazky v očekávání opakujícího se institutu Milostivé léto,“ řekl Nacher.

Podle něj se v posledních zhruba deseti letech v Česku díky nové legislativě podařilo kultivovat právní prostředí v oblasti exekucí, takže dnes už není možné, aby se z jistiny v bagatelní výši stal obrovský dluh.

„Změnila se legislativa, u té pak byla řada pozměňovacích návrhů. Už to není klondajk jako dřív: proto není důvod Milostivé léto opakovat. Týká se totiž hlavně těch starých dluhů,“ pokračoval Nacher. 

Je rád, že Praha jde s Milostivým létem příkladem. „Jako spoluautor předlohy jsem nesmírně rád, že tu máme Milostivé léto II a že se k tomu Praha opět postavila velmi aktivně. Je vzorem pro ostatní města a kraje, jejich zástupci nás kontaktují. Naposledy mě třeba kontaktoval starosta Ostravy Tomáš Macura,“ dodal Nacher.


Autor: Hla

Radnice Prahy 18 bude hostit zasedání výborů zastupitelstva, jsou veřejnosti přístupné

Dnes ve 14:22

Během prvního dubnového týdne budou v Praze 18 zasedat v obřadní síni na radnici v Bechyňské ulici dva výbory Zastupitelstva městské části Praha 18. Oba jsou přístupné veřejnosti.

Primátor přivítal delegaci z Kjóta

Dnes ve 13:40

Ve čtvrtek 30. března čtvrtek přivítal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ve své rezidenci čtyřčlennou delegaci z japonského Kjóta, které je od roku 1996 partnerským městem české metropole. Delegaci tvořili Sayoko Matsumoto (ředitelka projektu Do You Kyoto), Yatsuka Katoaka (manažerka...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

30. března 2023 ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru