Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dalších 250 milionů korun poskytne Praha na pomoc ukrajinským uprchlíkům
Ilustrační foto: archiv

Dalších 250 milionů korun poskytne Praha na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Pražský magistrát poskytne ze svého rozpočtu na pomoc ukrajinským uprchlíkům dalších 250 milionů korun. Peníze půjdou na humanitární pomoc, vzdělávání dětí nebo na zajištění ubytování a dopravy. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Stejnou částku město vyčlenilo již letos na začátku března a celou ji už vyčerpalo.

Pomoc pražského centra pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud vyhledalo přes 80 000 lidí. Na začátku rusko-ukrajinského konfliktu se počty odbavených uprchlíků pohybovaly v tisících denně, nyní jde o stovky. Ruská invaze na Ukrajinu začala 24. února.

„Z celé republiky se nejvíce ukrajinských uprchlíků momentálně nachází v Praze. Hlavní město proto nepolevuje v pomoci, kterou poskytuje lidem prchajícím před ruskými válečnými zločiny, a navyšuje připravené finanční prostředky," řekl ČTK náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

Nyní schválená částka bude sloužit k pokrytí nákladů spojených s poskytnutím materiální pomoci a její distribuce, vzdělávání dětí nebo pomoc se zajištěním přechodného ubytování, dopravy či zdravotní péče. O konkrétním využití peněz bude stejně jako dosud aktuálně podle potřeby rozhodovat rada města.

Z prostředků schválených na pomoc v březnu využilo město podle schváleného dokumentu například téměř 106 milionů korun na dotace pro městské části na mimořádné výdaje spojené s pomocí, dalších 50 milionů korun šlo na nouzové ubytování pro uprchlíky a další peníze šly na jazykové kurzy, tlumočníky nebo pro dobrovolné hasiče. „Pomáhat budeme, dokud bude třeba," dodal Vyhnánek.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru