dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Další známé jméno do předvolebního ringu v Praze: Zemanovce povede Šlouf
Strana práv občanů Zemanovci se pokusí v Praze uspět s Miroslavem Šloufem.

Další známé jméno do předvolebního ringu v Praze: Zemanovce povede Šlouf

Nadcházející parlamentní volby slibují v Praze zajímavý souboj, protože strany nasazují na pozici lídrů kandidátek známá jména. Nyní se k Miroslavě Němcové z ODS, odborovému předákovi Jaroslavu Zavadilovi (kandiduje za ČSSD), Martě Semelové z KSČM, šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, předsedovi zelených Ondřeji Liškovi, bývalému řediteli Ústavu pro studium totalitních režimů Danielu Hermanovi (lidovci) či předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi přidal lobista Miroslav Šlouf, který povede v metropoli stranu SPOZ.

Poradce a dlouholetý přítel prezidenta Miloše Zemana se stal lídrem kandidátky a na druhé místo odsunul místopředsedu krajského výboru SPOZ Praha Vladimíra Höniga, který vedl v Praze vedl Zemanovce ve volbách v roce 2010.

Když byl Miloš Zeman premiérem, Miroslav Šlouf vedl tým jeho poradců. Před pěti lety spoluzakládal sdružení Přátelé Miloše Zemana, které chtělo bývalého předsedu vlády vrátit z důchodu na Vysočině zpět do aktivní politiky.

Na konci října se ukáže, zda Šloufovi vyjde druhý pokus o usednutí do parlamentních lavic. Před třinácti lety se totiž pokoušel dostat do Senátu. Kandidatura na Chrudimsku však byla neúspěšná.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru