dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Další zaručená dieta? To ne, ale odbornice Slimáková ví, jak hubnout a nedřít u toho
Sklenicí vína k jídlu? Proč ne. Ilustrační foto: Jeremy Keith / Wikimedia Commons

Další zaručená dieta? To ne, ale odbornice Slimáková ví, jak hubnout a nedřít u toho

Hubnout a příliš se při tom nenamáhat. Sen mnoha žen. Je to vůbec možné? Zázračná pilulka sice neexistuje a úplně bez námahy hubnout také nejde, pohodlně a bez potoků potu to ale možné je. Stačí najít pár vychytávek, týkajících se úpravy jídelníčku či cvičení na vhodných strojích. A k tomu samozřejmě pohyb.

U stravování je rozhodně lepší natrvalo upravit jídelníček, než držet drastické diety, po jejichž skončení může následovat takzvaný jojo-efekt, tedy rychlé přibrání. Stačí třeba malý fígl: jen jedno jídlo denně s přílohou, při tom pestrá strava.

Jídelníček pak může vypadat třeba takto: ráno k snídani bílý jogurt, dopoledne ke svačině jablko, k obědu kuřecí maso se zeleninou, bramborem či tmavým chlebem, odpoledne ke svačině papriku s nízkotučným sýrem a k večeři rybu se zeleninou.

A pití? Nejlépe neslazené nápoje. A třeba víno? Proč ne? Taková úprava jídelníčku je dobrá, hlady ani žízní se netrpí, lze to s obměnami vydržet pořád, přitom kilogramy jdou pomalu, ale jistě dolů.

Zdravý talíř: zelenina, ovoce, bílkoviny, polysacharidy…

Pokud někdo nechce rovnou s váhou dolů, ale jen by se rád naučil jíst zdravě a hmotnost si alespoň udržel, může využít kupříkladu zdravý talíř, který vytvořila odborná průvodkyně zdravím a výživou Margit Slimáková.

„Je to nová a zdravější varianta zastaralé výživové pyramidy. Složení talíře odpovídá moderním vědeckým poznatkům, ukazuje nejlepší cestu k udržení zdravého těla i hmotnosti, tvoří základ zdravotní prevence a podpory účinné léčby,“ říká.

A jak takový talíř vypadá? Čtvrtinu tvoří zelenina – čím rozmanitější, tím lepší. Druhá čtvrtina náleží ovoci, nejlépe sezónní. Další čtvrtina bílkoviny – ať již z ryb, luštěnin, ořechů, semínek, zakysaných mléčných výrobků, vajec či masa. Přednost se má dávat přirozeným potravinám před polotovary.

Poslední čtvrtina náleží polysacharidům – to jsou například jáhly, ovesné vločky, žitné kváskové chleby či divoká rýže. Do zdravého talíře samozřejmě patří oleje a tuky z ořechů, avokáda nebo ryb. Z tekutin Slimáková doporučuje čistou vodu či neslazené čaje.

Stůl „štíhlím tě“ nebo lymfatické masáže

Hubnout je možné i s pomocí přístrojů, které tolik námahy nevyžadují. Příjemné jsou například chůze či poloběh na „běžícím pásu“, který si lze zakoupit i domů. Stejně tak jízda na rotopedu, při které se lze dívat na televizi.

Shazovat kila je však možné i díky stolům Slender You nebo masážního stroje pro lymfatické masáže, který je známý pod názvy New Roll a Rolletic. K dispozici je mají například v karlínském studiu Boldeo, které je určeno zejména právě lidem, kteří chtějí se sebou něco udělat, ale jsou pohodlnější.

New Roll neboli Rolletic je přístroj, který při správném a pravidelném používání dokáže úspěšně tvarovat postavu. Je úspěšný i při redukci a zmírnění celulitidy. Slender You využívá amerických rehabilitačních stolů poháněných elektromotorem. V překladu znamená „štíhlím tě“.

„Snažíme se procedury hubnutí podpořit, aby bylo příjemnější,“ říká majitelka studia Šárka Julinová, která sama během několika měsíců zhubla asi deset kilo. I při používání zmíněných strojů je totiž ke kýženému výsledku nutný i pohyb, tedy například hodně pěší chůze.


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Dnes ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru