Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - snih -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Další z Nápadů pro Šestku. V parku Smiřického je otevřeno Plivátko
Stromový domeček pro děti. Foto: P6

Další z Nápadů pro Šestku. V parku Smiřického je otevřeno Plivátko

Další projekt participačního rozpočtu Nápad pro Šestku, Plivátko, pro které lidé hlasovali, bylo otevřeno minulý týden.

Projekt vymyslel stejnojmenný spolek břevnovských obyvatel a získal dost hlasů veřejnosti pro realizaci. Radnice šesté městské části zajistila zpracování projektové dokumentace a vybrala dodavatele stavby na rekonstrukci a dotvoření odpočinkového místa v parku Smiřického.

Stávající pískoviště bylo doplněno o terénní a povrchové úpravy jako opěrné stěny a přístupové schodiště s chodníkem, a obnovily se travnaté plochy. Na místě vznikl veřejný gril a zázemí pro posezení. Součástí úprav bylo i vybudování přípojek a osazení pítka.

plivatko2

Přestřižení pásky se ujali Tomáš Chadim, duchovní otec nápadu, Jan Lacina, místostarosta Prahy 6, který participační rozpočtování před čtyřmi lety v Praze 6 nastartoval a Jakub Stárek, místostarosta Šestky, který má na starosti veřejný prostor a na realizaci nápadu dohlížel.


U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Praha 6: Příspěvek na aktivity dětí do 20. prosince

17. prosince 2020 v 15:36

Už jenom pár dní mají rodiče dětí z Prahy 6 na to, aby požádali o 600 korun na sportovní a volnočasové aktivity svých dětí.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Další články
Nahoru