dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
7°C
Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku
Štěňata čekají na nový domov v trojském útulku. Foto: MP Praha /4x/

Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku

Strážníci z Prahy 8 šli dnes po mrazivé noci zkontrolovat místa, kde osoby bez přístřeší čas od času přespávají. V jednom z neobydlených domů v Libni nalezli 12 kňučících štěňat. Zde je vyzvedli kolegové z odchytové služby a převezli je do trojského útulku. Sedm kluků a pět slečen bylo zváženo, odblešeno, odčerveno a vakcinováno. Jedná se pravděpodobně o křížence pitbulla a ridgebacka. Nyní váží od jednoho do dvou kilogramů, v dospělosti by se jejich hmotnost mohla pohybovat mezi 15 a 20 kilogramy.

Zdravotní stav štěňat je různý, teď bude vše záležet na péči ošetřovatelů. Že konec roku bude pro ošetřovatele a ostatní zaměstnance útulku pro opuštěná zvířata náročný, je zřejmé, už teď se starají o 20 štěňat různého stáří a zdravotního stavu.

Zároveň se připravují na dny otevřených dveří. Brány útulku se veřejnosti otevřou opět 23. a 24. prosince. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout místa, kam se v průběhu roku běžně nedostanou. A pokud se někteří rozhodnout darovat krmivo, praktické zvířecí potřeby nebo třeba finanční příspěvek, udělají všem obyvatelům útulku velkou radost.

stenata-1_1

stenata-2

p8-stenata

 


Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

17. února 2020 v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru