dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku
Štěňata čekají na nový domov v trojském útulku. Foto: MP Praha /4x/

Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku

Strážníci z Prahy 8 šli dnes po mrazivé noci zkontrolovat místa, kde osoby bez přístřeší čas od času přespávají. V jednom z neobydlených domů v Libni nalezli 12 kňučících štěňat. Zde je vyzvedli kolegové z odchytové služby a převezli je do trojského útulku. Sedm kluků a pět slečen bylo zváženo, odblešeno, odčerveno a vakcinováno. Jedná se pravděpodobně o křížence pitbulla a ridgebacka. Nyní váží od jednoho do dvou kilogramů, v dospělosti by se jejich hmotnost mohla pohybovat mezi 15 a 20 kilogramy.

Zdravotní stav štěňat je různý, teď bude vše záležet na péči ošetřovatelů. Že konec roku bude pro ošetřovatele a ostatní zaměstnance útulku pro opuštěná zvířata náročný, je zřejmé, už teď se starají o 20 štěňat různého stáří a zdravotního stavu.

Zároveň se připravují na dny otevřených dveří. Brány útulku se veřejnosti otevřou opět 23. a 24. prosince. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout místa, kam se v průběhu roku běžně nedostanou. A pokud se někteří rozhodnout darovat krmivo, praktické zvířecí potřeby nebo třeba finanční příspěvek, udělají všem obyvatelům útulku velkou radost.

stenata-1_1

stenata-2

p8-stenata

 


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Včera v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru