dnes
Úterý - jasno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
21°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
26°C
Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku
Štěňata čekají na nový domov v trojském útulku. Foto: MP Praha /4x/

Dvanáct štěňat kňučelo v neobydleném domě, odblešení krasavci už jsou v útulku

Strážníci z Prahy 8 šli dnes po mrazivé noci zkontrolovat místa, kde osoby bez přístřeší čas od času přespávají. V jednom z neobydlených domů v Libni nalezli 12 kňučících štěňat. Zde je vyzvedli kolegové z odchytové služby a převezli je do trojského útulku. Sedm kluků a pět slečen bylo zváženo, odblešeno, odčerveno a vakcinováno. Jedná se pravděpodobně o křížence pitbulla a ridgebacka. Nyní váží od jednoho do dvou kilogramů, v dospělosti by se jejich hmotnost mohla pohybovat mezi 15 a 20 kilogramy.

Zdravotní stav štěňat je různý, teď bude vše záležet na péči ošetřovatelů. Že konec roku bude pro ošetřovatele a ostatní zaměstnance útulku pro opuštěná zvířata náročný, je zřejmé, už teď se starají o 20 štěňat různého stáří a zdravotního stavu.

Zároveň se připravují na dny otevřených dveří. Brány útulku se veřejnosti otevřou opět 23. a 24. prosince. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout místa, kam se v průběhu roku běžně nedostanou. A pokud se někteří rozhodnout darovat krmivo, praktické zvířecí potřeby nebo třeba finanční příspěvek, udělají všem obyvatelům útulku velkou radost.

stenata-1_1

stenata-2

p8-stenata

 


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Dnes v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru