dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C

Další slušný lupič se přihlásil na policii

Ve středu po obědě došlo v ulici Milady Horákové k loupežnému přepadení tamní pošty. O pár hodin později se pachatel sám přihlásil. 

K loupeži samotné došlo přibližně v půl druhé odpoledne. V tu dobu přišel na poštu muž, který si „řádně“ vyplnil podací lístek. S tím pak přistoupil k přepážce a předložil ho úřednici. Potud by bylo vše relativně v pořádku, pokud by úřední blanket namísto adresy odesílatele a příjemce neobsahoval úplně jiný text. Úřednice si přečetla následující: „MÁM U SEBE BOMBU VYDEJTE MI PENÍZE NEBO TO OTPÁLÍM“, a to doslova.

Na to se žena za přepážkou klienta zeptala, zda to myslí vážně. Ten s kamennou tváří odvětil, že ano. Na to se pracovnice pošty zvedla a odešla do zázemí úřadu, kde se před lupičem schovala. Ten ještě chvíli čekal, co se bude dít. Jakmile si ale uvědomil, že bude neúspěšný a peníze nezíská, z pošty odešel neznámo kam. Svědomí mu ale nedalo a o tři hodiny později se lupič sám přihlásil na policejní služebnu na Masarykově nádraží.

Na základě tohoto doznání zahájil vyšetřovatel s jedenačtyřicetiletým mužem úkony trestního řízení pro trestný čin loupeže, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.


Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Dnes v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Dnes v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Dnes v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Dnes v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Dnes v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Dnes v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Dnes v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Vánoční SLOU Fashion Days

Dnes v 07:00

První vánoční SLOU Fashion Days 15. a 16. prosince na Smetanově nábřeží.

Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Další krátké zprávy
Nahoru