dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Další protest proti Řízkárně, pražskou restauraci obsadili bývalí zaměstnanci
Účastníci protestu se začali scházet na Andělu kolem třinácté hodiny. Foto: autor

Další protest proti Řízkárně, pražskou restauraci obsadili bývalí zaměstnanci

V neděli odpoledne se uskutečnil další protest proti pražské restauraci Řízkárna, která podle organizátorů akce dluží mzdy několika bývalým zaměstnankyním a zaměstnancům. Demonstrace, průvodu a blokády restaurace se zúčastnilo přes padesát lidí včetně několika lidí, kterým prý nebyla vyplacena mzda. Podobný protest se uskutečnil před měsícem. Provozovatel podniku v Praze 5 Vladimíra Krulec s kritikou nesouhlasí, podle něj za ní stojí snaha zviditelnit se. Celou kauzu řeší právní cestou.

Nedělní demonstrace, kterou zorganizovala Mostecká (MSS) a Pražská solidární síť (SOL!S), začala po poledni před stanicí metra Anděl. Na místě promluvila jedna z bývalých brigádnic restaurace. Hovořila o dlouhodobém šikanování lidí na pracovišti.

Podle organizátorů protestu se na solidární sítě obrací další lidé, kterým restaurace dluží mzdy. „Předpokládá se, že provozovatel Krulec dluží za práci úhrnem statisíce korun. Vedle toho se několik bývalých zaměstnanců setkalo jak s hrubým zacházením, tak s neadekvátně dlouhou pracovní dobou. Zaměstnanci byli neustále pod drobnohledem kamerového systému, a to i v prostorách, které jsou určeny k převlékání. Solidární sítě poukazují také na nestandardní podmínky dohod o provedení práce, například na snímání otisků prstů,“ uvedli v tiskovém prohlášení.

„Přejeme všem bývalým zaměstnancům štěstí a klid v duši. Bohužel nemůžeme za to, v naší restauraci Řízkárna ,nechtějí´, nebo už nemají možnost pracovat. Jejich nadávky, nepravdivé výroky a sestříhaná videa jen jasně ukazují na neseriozní formu jejich počínání,“ sdělil serveru Pražský patriot Vladimír Krulec.

Demonstrující se v neděli vydali z Anděla ulicemi Plzeňská, Nad Zámečnicí a U Klikovky až k samotné restauraci. Provozovatel Krulec zde byl opakovaně vyzván k uhrazení dlužných mezd a o svých zkušenostech promluvili další údajně poškození zaměstnanci. Protestující závěrem akce obsadili prostory restaurace a avizovali další protestní akce.

„Doufám, že se lidé nenechají novodobými nepracujícími lenochy ovlivňovat a zneužívat jako nástroj k zviditelnění jednotlivců a politických komunit. Jednotlivec ani komunita, která veřejně vystupuje s názorem, že nerespektuje státní instituce a opovrhuje systémem řízení státu, nemůže předávat dalším osobám zajisté nic pozitivního,“ kritizoval protestující Krulec.

„Respektujeme zákony této republiky a využíváme dostupné prostředky k naší obraně. Celou kauzu řešíme s naším právním zástupcem a v případě narušení pořádku vždy přivoláme policejní hlídku. Budeme požadovat po jednotlivcích na základě jejich konání a vystupování škody vzniklé na našem podnikání,“ dodal.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru