dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Další problém magistrátu s IT, zkolaboval oficiální portál Prahy i intranet úřadu
Vstup do sídla pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Další problém magistrátu s IT, zkolaboval oficiální portál Prahy i intranet úřadu

Portál praha.eu a intranet pražského magistrátu nefungují. Mluvčí magistrátu Petra Hrubá na dotaz ČTK uvedla, že jde o technickou závadu. „Na jejím odstranění pracujeme," řekla. Opoziční TOP 09 a ODS ale tvrdí, vedení města nevyjednalo podporu s dodavatelem. Portál podle nich kolabuje už několik dnů.

Na portálu praha.eu magistrát zveřejňuje veškeré informace týkající se chodu úřadu, včetně smluv a údajů z úřední desky. Lidé si na něm mohou dohledat usnesení radních a zastupitelstva, ale i položit dotazy radním. Intranet slouží pro interní komunikaci úřadu.

Praha má se zakázkami v oblasti IT dlouhodobé problémy. Podrobně je shrnuje materiál, který dostali k dispozici zastupitelé na jednání minulý týden, a který mimo jiné upozorňuje na některé končící smlouvy.

Mezi mediálně nejsledovanější patří především karta opencard, na kterou nemá město sjednanou podporu, ale i opakovaně prodlužované smlouvy na provoz ekonomického systému s firmou Gorgic.

Opozice na čtvrtečním zastupitelstvu znovu kritizovala koalici kvůli tomu, že zastupitelstvo nemá výbor pro IT. Stranám vadí, že problémy kolem Opencard a dalších kauz řeší primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) spolu s opozičním klubem Pirátů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru