Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat
Na místě zasahovala hlídka městské policie. Foto: Jan Puci

Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat

Několikrát do roka řeší pražští strážníci případy žen, které jsou v přítomnosti svých dětí pod vlivem alkoholu. Minulý týden kvůli tomu vyjížděla hlídka městské policie na Černý Most.

Ve čtvrtek kolem 17. hodiny byli strážníci upozorněni na evidentně opilou ženu, která seděla na trávníku u silnice a vedle ní postával chlapec.

„Šestapadesátiletá žena hlídce potvrdila, že se jedná o jejího sedmiletého syna. Dechovou zkoušku nejprve odmítla, pak s ní ale souhlasila. Nadýchala 3,14 promile,“ informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

„Protokol s výsledkem ale nebyla schopná podepsat. Celou událost si následně převzali k dořešení policisté z místního oddělení,“ dodala.

Letos se v Praze nejedná o jediný případ tohoto typu. Například v březnu seděli muž a žena na Škroupově náměstí v Praze 3 na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby oba nepopíjeli alkohol.

„Dechová zkouška u ženy ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile,“ sdělila mluvčí strážníků Seifertová.

Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí sociálky, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku.

Za zmínku stojí i dva případy z letošního července. V prvním hrála hlavní roli opilá žena, která ležela u východu ze stanice metra Dejvická. Této nehezké scéně přihlížely její dvě dcery ve věku 8 a 11 let.

Přivolaným strážníkům řekly, že maminka je alkoholička a ony žijí u otce. Ten ale musel odjet na služební cestu, tak je proto svěřil jejich matce. Ta evidentně tento úkol nezvládla. Při dechové zkoušce nadýchala 2,74 promile alkoholu. 

K jinému případu vyjížděli podle Seifertové strážníci k autobusové zastávce Černý Most. Šestatřicetiletá opilá žena, která cestovala se svým pětiletým synem a třináctiletou dcerou, se zranila při vystupování z autobusu. Orientační test na alkohol v dechu u ní ukázal hodnotu 2,79 promile.


Autor: Jan Puci

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Další články
Nahoru