Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat
Na místě zasahovala hlídka městské policie. Foto: Jan Puci

Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat

Několikrát do roka řeší pražští strážníci případy žen, které jsou v přítomnosti svých dětí pod vlivem alkoholu. Minulý týden kvůli tomu vyjížděla hlídka městské policie na Černý Most.

Ve čtvrtek kolem 17. hodiny byli strážníci upozorněni na evidentně opilou ženu, která seděla na trávníku u silnice a vedle ní postával chlapec.

„Šestapadesátiletá žena hlídce potvrdila, že se jedná o jejího sedmiletého syna. Dechovou zkoušku nejprve odmítla, pak s ní ale souhlasila. Nadýchala 3,14 promile,“ informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

„Protokol s výsledkem ale nebyla schopná podepsat. Celou událost si následně převzali k dořešení policisté z místního oddělení,“ dodala.

Letos se v Praze nejedná o jediný případ tohoto typu. Například v březnu seděli muž a žena na Škroupově náměstí v Praze 3 na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby oba nepopíjeli alkohol.

„Dechová zkouška u ženy ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile,“ sdělila mluvčí strážníků Seifertová.

Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí sociálky, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku.

Za zmínku stojí i dva případy z letošního července. V prvním hrála hlavní roli opilá žena, která ležela u východu ze stanice metra Dejvická. Této nehezké scéně přihlížely její dvě dcery ve věku 8 a 11 let.

Přivolaným strážníkům řekly, že maminka je alkoholička a ony žijí u otce. Ten ale musel odjet na služební cestu, tak je proto svěřil jejich matce. Ta evidentně tento úkol nezvládla. Při dechové zkoušce nadýchala 2,74 promile alkoholu. 

K jinému případu vyjížděli podle Seifertové strážníci k autobusové zastávce Černý Most. Šestatřicetiletá opilá žena, která cestovala se svým pětiletým synem a třináctiletou dcerou, se zranila při vystupování z autobusu. Orientační test na alkohol v dechu u ní ukázal hodnotu 2,79 promile.


Autor: Jan Puci

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Další články
Nahoru