Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat
Na místě zasahovala hlídka městské policie. Foto: Jan Puci

Další případ opilé ženy v doprovodu dítěte. Nadýchala tři promile, nedokázala se ani podepsat

Několikrát do roka řeší pražští strážníci případy žen, které jsou v přítomnosti svých dětí pod vlivem alkoholu. Minulý týden kvůli tomu vyjížděla hlídka městské policie na Černý Most.

Ve čtvrtek kolem 17. hodiny byli strážníci upozorněni na evidentně opilou ženu, která seděla na trávníku u silnice a vedle ní postával chlapec.

„Šestapadesátiletá žena hlídce potvrdila, že se jedná o jejího sedmiletého syna. Dechovou zkoušku nejprve odmítla, pak s ní ale souhlasila. Nadýchala 3,14 promile,“ informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

„Protokol s výsledkem ale nebyla schopná podepsat. Celou událost si následně převzali k dořešení policisté z místního oddělení,“ dodala.

Letos se v Praze nejedná o jediný případ tohoto typu. Například v březnu seděli muž a žena na Škroupově náměstí v Praze 3 na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby oba nepopíjeli alkohol.

„Dechová zkouška u ženy ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile,“ sdělila mluvčí strážníků Seifertová.

Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí sociálky, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku.

Za zmínku stojí i dva případy z letošního července. V prvním hrála hlavní roli opilá žena, která ležela u východu ze stanice metra Dejvická. Této nehezké scéně přihlížely její dvě dcery ve věku 8 a 11 let.

Přivolaným strážníkům řekly, že maminka je alkoholička a ony žijí u otce. Ten ale musel odjet na služební cestu, tak je proto svěřil jejich matce. Ta evidentně tento úkol nezvládla. Při dechové zkoušce nadýchala 2,74 promile alkoholu. 

K jinému případu vyjížděli podle Seifertové strážníci k autobusové zastávce Černý Most. Šestatřicetiletá opilá žena, která cestovala se svým pětiletým synem a třináctiletou dcerou, se zranila při vystupování z autobusu. Orientační test na alkohol v dechu u ní ukázal hodnotu 2,79 promile.


Autor: Jan Puci

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru