dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Další pražské přechody umí odpočítávat čas zelenému panáčkovi
Ilustrační foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Další pražské přechody umí odpočítávat čas zelenému panáčkovi

Začátkem července byla na čtyřech semaforech v Praze nově nainstalována počítadla. Chodcům zobrazují, jak dlouho jim bude ještě svítit zelená či červená. V současné době jsou umístěna u deseti přechodů.

Nová odpočítávadla jsou u dvou přechodů u Čechova mostu a vždy po jednom v Korunní ulici na křižovatce se Sázavskou a Kladskou ulicí.

Novinku můžete vidět na světelných křižovatkách u Čechova mostu a v Korunní ulici na přechodu pro chodce u Sázavské ulice a na křižovatce s Kladskou ulicí. „Pevně věříme, že tento nový trend se dále rozšíří na ostatní zatížené přechody pro chodce v metropoli,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.

V ulicích Prahy již tato zařízení na šesti přechodech fungují. Na dvou přechodech řízených křižovatek Legerova – náměstí I. P. Pavlova a Sokolská – náměstí I. P. Pavlova, na přechodu přes Křižovnickou ulici u Karlova mostu a na přechodu přes Dlouhou ulici na křižovatce s Revoluční ulicí, kde si na ně chodci zvykli.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru