dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Další pražská komunitní zahrádka vznikla na místě staré kotelny, zelenina poroste z pytlů
Zahrádkářské pytle v komunitní zahradě. Foto: Facebook Plechárna Černý Most

Další pražská komunitní zahrádka vznikla na místě staré kotelny, zelenina poroste z pytlů

Na Černém Mostě vznikla další pražská komunitní zahrádka, obyvatelé sídliště se budou nad výpěstky setkávat u centra Plechárna. Příští týden se tu otevírá i kavárna, která doplní nabídku kroužků a akcí pro rodiny či seniory.

ČTK o tom informovala Kateřina Fišarová ze sdružení Praha 14 kulturní. Na Plechárně, která loni vznikla ze staré kotelny, funguje zatím 15 zahrádkářských pytlů. Ty si za poplatek 500 korun pronajali lidé z okolního sídliště, budou zde pěstovat rajčata, hrášek nebo bylinky.

„Každý měsíc se pak v rámci společných setkání mohou dozvědět něco užitečného na přednáškách o komunitním zahradničení, užít si společné grilování nebo si jen tak předat zkušenosti ze zahrádky," popsala Fišarová.

Vedení Plechárny se inspirovalo komunitními zahradami, které vznikly na Jižním Městě, v Holešovicích či na Žižkově. Časem by prý rádi zahrádku rozšířili. Další prostor pro setkávání místních nabídne Plechárna od 1. dubna, kdy se zde otevírá kavárna.

„Plechárna vítá všechny věkové generace. Mladé, kteří k nám cíleně přijedou na hodinu boxu nebo parkourové tréninky, maminky s dětmi, jimž je věnovaná Dětská sobota na Plechárně s odpolední pohádkou, zahradníky, kteří si mohou vypěstovat zeleninu nebo bylinky na naší komunitní zahrádce, sportovní nadšence, jenž si mohou vybrat z široké nabídky našich sportovních kurzů anebo milovníky kávy, kteří najdou svůj klid u knížky z naší knihovny a šálku dobré kávy," uvedla programová ředitelka centra Michaela Hečková.

Plechárnu spravuje společnost Praha 14 kulturní. Na rekonstrukci někdejší sídlištní kotelny a autoservisu se finančně podílela městská část spolu s Nadací OKD.


Další články
Nahoru