Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

Další porušení zákazu vycházení

Skupinka osob na Praze 3 se v pátek i přes opakované upozornění strážníků na blížící se 21. hodinu, která je hranicí, za kterou se již není možné pohybovat venku, nehodlala smířit s platností vládních opatření. 

I přes opakované výzvy se trojice můžu nehodlala odebrat do svých domovů a neustále argumentovala neplatností vládních nařízení. Strážníci se proto rozhodli celou situaci zdokumentovat mobilním telefonem.

To jednoho z mužů rozčílilo do té míry, že se opakovaně pokusil vyrazit strážníkovi telefon z ruky. Strážník několikrát útok odvrátil. Při čtvrtém pokusu byl však 49letý agresor úspěšný a zařízení z ruky opravdu vyrazil.

Po přiložení osobních pout přestal být útočník agresivní, z obavy o svoje zdraví nalomené vysokým krevním tlakem a dušností však požádal o přivolání záchranné služby. Přestupky muže se nyní budou zabývat příslušné správní orgány.

Během února řešili strážníci zatím 278 případů porušení vládních opatření týkajících se zákazu shlukování a vycházení po 21. hodině. Ve 42 případech uložili pokuty za bezmála 20 tisíc korun a 40 porušení oznamovali správnímu orgánu. Od začátku roku pak hlídky odhalily téměř 1 100 těchto porušení.
Praha 5 podpoří festival Arena

Dnes v 16:02

Smíchovská náplavka na Hořejším nábřeží bude začátkem léta hostit čtrnáctidenní festival Arena. Nabídne tradičně divadla různých forem, koncerty, tvůrčí dílny a místo k relaxaci. Letní přehlídku různých uměleckých žánrů pořádá spolek „Divadlo bratří...

Koroporadna končí, více než rok řešila dotazy, některé z nich i úsměvné

Dnes v 15:24

Bezplatná Koroporadna končí po 14 měsících svou činnost. Za tuto dobu zodpovědělo sedm desítek dobrovolníků více než 10 000 mailových a telefonických dotazů z rodinné problematiky.

Dekkadancers uvedou svoji první stand-up comedy

Dnes v 15:03

Premiéra Muže z Malty, nového projektu taneční skupiny Dekkadancers s jediným interpretem na scéně se uskuteční 30. května v Azylu78, šapitó Jatek78 na Výstavišti Praha. Autorská inscenace Štěpána Pechara je na programu pouze po dva večery. Následné reprízy se uskuteční až na konci září na...

Zítra nepoteče voda v ulicích Nového Města

Dnes ve 12:24

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zájemci se mohou hlásit do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021

Dnes ve 12:20

Již potřinácté Nadační fond Cesta ke vzdělání nabízí možnost pražským studentům a pedagogům zapojit se do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021, který poskytuje příspěvky na vzdělávací pobyty v zahraničí, stáže či soutěže. Jedním z nich je také i pomoc se začleňováním studentů se speciálními...

Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14

Dnes ve 12:08

Pražští radní jednali o finanční podpoře Kontaktního místa pro bydlení na území Prahy 14. Neinvestiční účelová dotace ve výši necelých 835 000 korun umožní personální zajištění provozu tohoto místa, které poskytne poradenství lidem v bytové nouzi, do konce roku...

Praha nakoupila školám PCR testy

Dnes v 10:42

Pražskému magistrátu se podařilo vysoutěžit devět tisíc PCR testů pro 29 škol, které zřizuje. Jedná se o víceletá gymnázia a taneční konzervatoř, které by kvůli vládnímu výpadku antigenních testů neměly od 10. května čím své žáky testovat. 

Požár ve Vajdově ulici

Dnes v 07:26

V neděli 16. května vyjeli hasiči do Vajdovy ulice v Hostivaři k požáru bytu výškové budovy.

Praha vybaví dětská dopravní hřiště koly pro handicapované děti

Dnes v 07:09

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí šest speciálních kol na dětská dopravní hřiště v Praze 3, 4, 5, 8, 9 a 15 v celkové výši 386 232 korun.

Pracoviště pražského registru vozidel na Jarově je v provozu

Dnes v 06:03

Od úterý 18. května jsou na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 3 – Jarov, Osiková 2 obnoveny běžné úřední hodiny. 

Nový přístroj zvýší kvalitu péče v Nemocnici Na Františku

Včera ve 20:37

Radní Prahy 1 rozhodli, že podpoří nákup univerzálního multidetektorového CT systému vyšší třídy pro Nemocnici Na Františku. 

Diskuze radních a odborníků o dostupném rodinném bydlení v Praze 8

Včera ve 20:32

V Centru architektury a městského plánování se z iniciativy radního městské části Praha 8 pro strategický rozvoj Tomáše Hřebíka a radní hl. m. Prahy pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hany Kordové Marvanové konala panelová diskuse zaměřená na dostupnost bydlení v Praze 8, a...

Bez řidičáku a v cizím autě

Včera ve 20:20

Vysokou rychlostí projížděl 13. května odpoledne ulicí v protisměru, po sto metrech ho strážníci zastavili. Řidič byl nervózní a bez dokladů.

Praha pronajme čtyři byty Dětskému domovu Dolní Počernice

Včera ve 20:00

Rada hlavního města Prahy schválila pronájem čtyř městských bytů pražské příspěvkové organizaci Dětský domov v Dolních Počernicích. Dva byty bude využívat tzv. rodinná skupina, další dva poslouží jako startovací či cvičné.

Další krátké zprávy
Nahoru