Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

Další porušení zákazu vycházení

Skupinka osob na Praze 3 se v pátek i přes opakované upozornění strážníků na blížící se 21. hodinu, která je hranicí, za kterou se již není možné pohybovat venku, nehodlala smířit s platností vládních opatření. 

I přes opakované výzvy se trojice můžu nehodlala odebrat do svých domovů a neustále argumentovala neplatností vládních nařízení. Strážníci se proto rozhodli celou situaci zdokumentovat mobilním telefonem.

To jednoho z mužů rozčílilo do té míry, že se opakovaně pokusil vyrazit strážníkovi telefon z ruky. Strážník několikrát útok odvrátil. Při čtvrtém pokusu byl však 49letý agresor úspěšný a zařízení z ruky opravdu vyrazil.

Po přiložení osobních pout přestal být útočník agresivní, z obavy o svoje zdraví nalomené vysokým krevním tlakem a dušností však požádal o přivolání záchranné služby. Přestupky muže se nyní budou zabývat příslušné správní orgány.

Během února řešili strážníci zatím 278 případů porušení vládních opatření týkajících se zákazu shlukování a vycházení po 21. hodině. Ve 42 případech uložili pokuty za bezmála 20 tisíc korun a 40 porušení oznamovali správnímu orgánu. Od začátku roku pak hlídky odhalily téměř 1 100 těchto porušení.
Dětské poklady se vrátily malému majiteli

Dnes v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

Ukradl mobil, ale neutekl

Dnes v 10:22

Přesně tři minuty trvalo v pátek po 20. hodině strážníkům dopadnout pachatele, který muži sedícímu na lavičce ve Vrchlického sadech, odcizil telefon.

Anketa Prahy 6: Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo?

Dnes v 07:03

Železné sochy z dílny Čestmíra Sušky instalovala městská část naproti usedlosti Ladronka na zkoušku díky bezplatné výpůjčce děl na jeden a půl roku. Oba objekty se během krátké doby staly přirozenou součástí parku a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, která snoubí estetickou funkci s volnočasovou....

Kosmické písně zazní v Písecké bráně

Dnes v 06:54

Koncert a povídání s písničkářem a spisovatelem Janem Burianem, který představí nové písničky z připravovaného alba a zahraje i ty starší a na přání, se koná 27. července.

V Hybernské ulici nepoteče voda

Včera ve 21:14

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 28. července. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Přednáška: Co víte a co nevíte o kočkách?

Včera ve 12:19

Horizont, Centrum služeb pro seniory, zve ve středu 28. července od 15 hodin na přednášku Co víte a co nevíte o kočkách?

Neovladatelný člun na Vltavě

Včera v 10:42

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

Hudební léto v parcích Prahy 2 pokračuje, druhý koncert se koná v Riegrových sadech

Včera v 10:02

Cyklus koncertů Hudební léto v parcích Prahy 2 nabídne 28. července druhý koncert zdarma.

Praha 9 pro děti: Pohádka o písničce

Včera v 09:44

Na pohádku pro nejmenší zve 28. července radnice Prahy 9.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Včera v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Kaple sv. Václava. Výstavu můžete vidět do konce července

Včera v 07:06

Výstava v Alšově kabinetu v Suchdole o historii, rekonstrukci a stavbě nového hřbitova.

Další krátké zprávy
Nahoru