dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Další pokus: Nový tendr na ostrahu vypíše dopravní podnik ještě letos
Ilustrační foto: archiv DPP

Další pokus: Nový tendr na ostrahu vypíše dopravní podnik ještě letos

Nový tendr na ostrahu majetku a bezpečnostní služby vypíše pražský dopravní podnik do konce letošního roku. Bude mít ale upravené parametry. Výběrové řízení za stovky milionů podnik v minulosti opakovaně zrušil. Nedávno ukončil řízení z roku 2013 za zhruba 400 milionů korun.  

Smlouva měla podniku zajistit mimo jiné ochranu proti vandalům a sprejerům. „Ve finále jsme dospěli k závěru, že hlavně technologická část není vypsána dostatečně konkrétně, aby se to dalo rozhodnout vyhodnotit bez jakýchkoli rizik následných potíží, tedy stížností a možného sankcionování ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," řekl ředitel. „Připravujeme tendr jen na fyzickou ostrahu," doplnil.

Občanská sdružení dlouhodobě tvrdí, že zakázka byla připravena tak, aby ji získala jedna konkrétní firma. Dopravní podnik to ale popírá. Výběrové řízení na ostrahu majetku zrušilo vedení podniku jednou už v roce 2012. Podmínky následujícího výběrového řízení z roku 2013 zpochybnilo občanské sdružení Kverulant, podle něhož se mohl přihlásit jen držitel přesně specifikovaného certifikátu na vysílačky.

Také organizace Acta non verba už dřív upozornila, že podmínky soutěže jsou „šité na míru" jedné firmě. Prý šlo o společnost KonekTel. Mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl se proti tomu ohradil. „Průběh zadávání byl plně transparentní a souladný se zákonem o veřejných zakázkách," řekl.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru