dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská politika

Další plochy na sídlišti Lužiny projdou obnovou

Dnes začne ve vnitroblocích Fantova, Trávníčkova a Neustupného na sídlišti Lužiny kácení některých stromů a keřů. Jde o další fázi revitalizace těchto vnitrobloků, kterou Praha 13 zahájila v říjnu.

Ve vnitrobloku Trávníčkova proběhne komplexní úprava téměř veškerých ploch zeleně. V první fázi již byla odstraněna nepoužívaná klepadla na koberce a nevzhledné betonové prvky a plochy. Nyní budou odstraněny nemocné nebo špatně umístěné stromy a nevhodné keře, které  budou na jaře nahrazeny novými vzrostlými stromy, vhodnějšími keři a doplněny trvalkami. Bude obnoveno dosluhující dětské hřiště a sportoviště bude odhlučněno pryžovým povrchem. V okolí domu sociálních služeb vznikne vycházková trasa s odpočívadly.

Na plochách při ulici Neustupného budou založeny nové trávníky, budou vysazeny stromy, kvetoucí keře a trvalky a budou rozmístěny nové koše a lavičky. Dvě dosluhující dětská hřiště nahradí šplhací konstrukce se sítěmi, lezeckácí stěna, trampolína a moderní herní prvky. Celá akce má být dokončena nejpozději v srpnu příštího roku.  

Probíhající revitalizace vnitrobloku Trávníčkova – Fantova by měla stát necelých 10 miliónů korun, z toho přibližně 8 milionů korun má městská část přislíbeno z fondů Evropské unie, konkrétně z operačního programu Praha – Konkurenceschopnost. 


Další články
Nahoru