Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Další pietní místo k uctění památky Alžběty II. vzniká na Staroměstské radnici
Pietní místo bude deseti dnů na Staroměstské radnici. Zdroj foto: Prague City Tourism

Další pietní místo k uctění památky Alžběty II. vzniká na Staroměstské radnici

Praha na počest zesnulé královny Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Alžběty II. již včera nasvítila Petřínskou rozhlednu v barvách spojeného království. Metropole nyní připravuje k sobotnímu otevření pietní místo s kondolenčními listinami na Staroměstské radnici, kterou královna navštívila při své návštěvě České republiky v roce 1996. Nasvícení Petřínské rozhledny do britských barev bude prodlouženo i na noc z pátku na sobotu. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. 

Pietní místo k uctění památky Alžběty II. je možné též využít k připomenutí si její návštěvy Prahy, právě proto vzniká symbolicky v Alšově vestibulu (též hlavním nebo slavnostním vestibulu) Staroměstské radnice.

Do těchto prostor totiž v roce 1996 královna Alžběta II. zavítala při jediné své návštěvě Prahy, neboť královna dle zvyklosti dvakrát stejné město nenavštívila. Na místě budou kondolenční listiny, na kterých budou moci Pražané i turisté zanechat vzkaz a které budou následně svázány do knižní vazby.

S ohledem na požární bezpečnost však nebude možné v prostorách Staroměstské radnice zapalovat jakékoliv svíčky nebo další předměty.

Pietní místo bude otevřené od soboty 10. září po dobu deseti dní, tedy po dobu piety. Čas zpřístupnění kondolenční knihy kopíruje otevírací dobu radnice, a to v pondělí od 11 do 21 hodin, v ostatních dnech včetně víkendů od 9 do 21 hodin. Vznik pietního místa podle Hofmana konzultovalo hlavní město s Velvyslanectvím Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

Projevit soustrast členům královské rodiny po úmrtí královny Alžběty II. mohou lidé také do kondolenční knihy v budově britského velvyslanectví v Thunovské ulici na Malé Straně. O víkendu a v následujících pracovních dnech  bude kniha přístupná mezi desátou a šestnáctou hodinou. Sdělil to Miroslav Ledvinka z britské ambasády.

 
 
 

Autor: Jan Puci

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru