dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců
Pracovníci specializované firmy zrovna čistí zeď na Kampě. Graffiti se zde objevují často. Právě na tomto místě by mohli vytvořit již brzy svá díla radnicí oslovení umělci. Foto: JP

Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců

Lennonovu zeď na Kampě není nutno představovat, u místa s různými nápisy a kresbami se denně fotí davy turistů. Na jiné zdi, která stojí jen pár stovek metrů odtud, již brzy vzniknou velkoformátová díla. Přirovnání v titulku tohoto článku k Lennonově zdi je spíše obrazné, protože zeď Malostranského nábřeží by pomalovali předem vybraní umělci.

„Aktuálně se mi podařilo oficiálně dohodnout, že bude zpracován souhlas s tímto záměrem,“ sdělil místostarosta Prahy 1 Richard Bureš, který na projektu pracuje s radní Evou Špačkovou (oba ODS). Oslovit prý chtějí několik známých umělců, například průkopníka graffiti, který vystupuje pod jménem Pasta Oner. Uznávaný popartový umělec má kořeny ve street artu a s jeho pracemi se mohli lidé setkat již na různých místech v hlavním městě.

zed-kampa-2 Díla by se objevila na pár desítek metrů dlouhém úseku zdi, podle které se dá na Malostranském nábřeží dojít od jižního vstupu do parku Kampa až k Sovovým mlýnům.

Konkrétně na části mezi ulicí Říční a domem, ve kterém dnes sídlí rybí restaurace a v sedmdesátých letech se u něj natáčely scény známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Změna by se týkala také části zdi v Říční ulici, na které je už několik let portrét prvního českého prezidenta Václava Havla. zed-kampa-havel „Chtěli bychom bezprostřední okolí kresby upravit, možná sem dát cedulku. Prostě toto místo dotvořit se vším všudy, aby bylo skutečně důstojnou připomínkou Václava Havla,“ pokračoval Richard Bureš.

Projekt úprav zdi na Kampě by měl podle něj být realizován do letošního října. Náklady zatím nelze určit, vše bude záležet na jednání s vybranými umělci. „Ale pro městskou část neočekávám náklady žádné,“ dodal.


Výstava Heleny Vanišové Nacházení ještě týden

Dnes ve 12:10

Praha 8 zve na výstavu Heleny Vanišové – Nacházení. Až do 27. ledna ji najdete v Libeňském zámku.

Smetana zapomenut v kameni. Výstava v Muzeu Bedřicha Smetany

Dnes v 10:26

Smetana zapomenut v kameni je fotografickou výstavou, která se věnuje zachycení Bedřicha Smetany v pomníkové tvorbě v plenéru.

Mistr úniků: Brad Meltzer

Včera ve 14:04

Její tělo bylo nalezeno v letadle, které se za záhadných okolností zřítilo poté, co opustilo tajnou vojenskou základnu v aljašské divočině. Její velící důstojník potvrzuje, že je mrtvá. Potvrzují to i vládní úřady Spojených států. Jenže Jim „Zig” Zigarowski právě zírá pravdě do očí: Nola je stále...

Museum Kampa zve na Vitální kolaps

Včera v 10:22

Nový týden přináší do Musea Kampa i další novou výstavu, od soboty můžete navštívit expozici s názvem Vitální kolaps, ve které se potkávají dva výrazní autoři – Ivan Pinkava a Vojtěch Míča.

Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

19. ledna 2019 v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

18. ledna 2019 v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

18. ledna 2019 v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Další články
Nahoru