dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců
Pracovníci specializované firmy zrovna čistí zeď na Kampě. Graffiti se zde objevují často. Právě na tomto místě by mohli vytvořit již brzy svá díla radnicí oslovení umělci. Foto: JP

Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců

Lennonovu zeď na Kampě není nutno představovat, u místa s různými nápisy a kresbami se denně fotí davy turistů. Na jiné zdi, která stojí jen pár stovek metrů odtud, již brzy vzniknou velkoformátová díla. Přirovnání v titulku tohoto článku k Lennonově zdi je spíše obrazné, protože zeď Malostranského nábřeží by pomalovali předem vybraní umělci.

„Aktuálně se mi podařilo oficiálně dohodnout, že bude zpracován souhlas s tímto záměrem,“ sdělil místostarosta Prahy 1 Richard Bureš, který na projektu pracuje s radní Evou Špačkovou (oba ODS). Oslovit prý chtějí několik známých umělců, například průkopníka graffiti, který vystupuje pod jménem Pasta Oner. Uznávaný popartový umělec má kořeny ve street artu a s jeho pracemi se mohli lidé setkat již na různých místech v hlavním městě.

zed-kampa-2 Díla by se objevila na pár desítek metrů dlouhém úseku zdi, podle které se dá na Malostranském nábřeží dojít od jižního vstupu do parku Kampa až k Sovovým mlýnům.

Konkrétně na části mezi ulicí Říční a domem, ve kterém dnes sídlí rybí restaurace a v sedmdesátých letech se u něj natáčely scény známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Změna by se týkala také části zdi v Říční ulici, na které je už několik let portrét prvního českého prezidenta Václava Havla. zed-kampa-havel „Chtěli bychom bezprostřední okolí kresby upravit, možná sem dát cedulku. Prostě toto místo dotvořit se vším všudy, aby bylo skutečně důstojnou připomínkou Václava Havla,“ pokračoval Richard Bureš.

Projekt úprav zdi na Kampě by měl podle něj být realizován do letošního října. Náklady zatím nelze určit, vše bude záležet na jednání s vybranými umělci. „Ale pro městskou část neočekávám náklady žádné,“ dodal.


Bukureští se projdete na náměstí Míru

Dnes v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Iluze a Skutečnost Gabriely Kryl v Galerii 9

11. dubna 2019 v 09:30

Výstava Gabriely Kryl – Iluze a Skutečnost bude k vidění zdarma v Galerii 9 od 16. dubna.

Barvou, tlakem, žárem, tahem. Výstava v Bílém domě

11. dubna 2019 v 06:38

Od středy 17. dubna můžete v Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň, navštívit výstavu, kterou pořádá Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná. Výstava potrvá do 21. června.

Letní kino v Praze 13 za týden

9. dubna 2019 ve 20:31

Technologicko-informační centrum Cyberdog, které bylo na základě návrhu Davida Černého a Tomáše Císaře otevřeno vloni v listopadu, spouští projekt Letního kina. V úterý 16. dubna uvidíte kultovní sci-fi film Tima Burtona Mars útočí! s Jackem Nicholsnem, Annette Beningovou a Piercem Brosnanem...

Další články
Nahoru