dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců
Pracovníci specializované firmy zrovna čistí zeď na Kampě. Graffiti se zde objevují často. Právě na tomto místě by mohli vytvořit již brzy svá díla radnicí oslovení umělci. Foto: JP

Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců

Lennonovu zeď na Kampě není nutno představovat, u místa s různými nápisy a kresbami se denně fotí davy turistů. Na jiné zdi, která stojí jen pár stovek metrů odtud, již brzy vzniknou velkoformátová díla. Přirovnání v titulku tohoto článku k Lennonově zdi je spíše obrazné, protože zeď Malostranského nábřeží by pomalovali předem vybraní umělci.

„Aktuálně se mi podařilo oficiálně dohodnout, že bude zpracován souhlas s tímto záměrem,“ sdělil místostarosta Prahy 1 Richard Bureš, který na projektu pracuje s radní Evou Špačkovou (oba ODS). Oslovit prý chtějí několik známých umělců, například průkopníka graffiti, který vystupuje pod jménem Pasta Oner. Uznávaný popartový umělec má kořeny ve street artu a s jeho pracemi se mohli lidé setkat již na různých místech v hlavním městě.

zed-kampa-2 Díla by se objevila na pár desítek metrů dlouhém úseku zdi, podle které se dá na Malostranském nábřeží dojít od jižního vstupu do parku Kampa až k Sovovým mlýnům.

Konkrétně na části mezi ulicí Říční a domem, ve kterém dnes sídlí rybí restaurace a v sedmdesátých letech se u něj natáčely scény známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Změna by se týkala také části zdi v Říční ulici, na které je už několik let portrét prvního českého prezidenta Václava Havla. zed-kampa-havel „Chtěli bychom bezprostřední okolí kresby upravit, možná sem dát cedulku. Prostě toto místo dotvořit se vším všudy, aby bylo skutečně důstojnou připomínkou Václava Havla,“ pokračoval Richard Bureš.

Projekt úprav zdi na Kampě by měl podle něj být realizován do letošního října. Náklady zatím nelze určit, vše bude záležet na jednání s vybranými umělci. „Ale pro městskou část neočekávám náklady žádné,“ dodal.


Koncertem v žižkovské Akropoli dovrší Plastici oslavy 50 let dvé existence

Dnes v 11:06

Legendární kapela, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové hudební scény už padesát let, představí publiku 1. prosince v 19 hodin v Žižkovské Akropoli průřez svou tvorbou. Divákům The Plastic People of the Universe odehrají koncert, který se už zřejmě nebude...

Zítra se slaví Mezinárodní den flamenka, v Praze jej připomene festival

Dnes v 11:00

Šestnáctého listopadu spojuje celý svět Mezinárodní den flamenka. Tento kulturní klenot, jehož kolébkou je Andalusie na jihu Španělska, je od roku 2010 zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO a u této příležitosti byl ustanoven i Mezinárodní den flamenka. 

Než vše začalo. Premiéra souboru Lenka Vagnerova & Company v Městských divadlech pražských

Dnes v 10:37

Divadlo Komedie, jedno ze tří divadel Městských divadel pražských, je od října domovskou scénou pohybového divadla Lenka Vagnerová & Company. Taneční soubor sem přenesl některé své inscenace a 24. listopadu se zde uskuteční i premiéra mimodramatu Než vše začalo…, který vznikl ve spolupráci...

Praha 2 zve na Bastion

Včera v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

Včera v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

13. listopadu 2018 v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

13. listopadu 2018 v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Další články
Nahoru