dnes
Pátek - jasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců
Pracovníci specializované firmy zrovna čistí zeď na Kampě. Graffiti se zde objevují často. Právě na tomto místě by mohli vytvořit již brzy svá díla radnicí oslovení umělci. Foto: JP

Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců

Lennonovu zeď na Kampě není nutno představovat, u místa s různými nápisy a kresbami se denně fotí davy turistů. Na jiné zdi, která stojí jen pár stovek metrů odtud, již brzy vzniknou velkoformátová díla. Přirovnání v titulku tohoto článku k Lennonově zdi je spíše obrazné, protože zeď Malostranského nábřeží by pomalovali předem vybraní umělci.

„Aktuálně se mi podařilo oficiálně dohodnout, že bude zpracován souhlas s tímto záměrem,“ sdělil místostarosta Prahy 1 Richard Bureš, který na projektu pracuje s radní Evou Špačkovou (oba ODS). Oslovit prý chtějí několik známých umělců, například průkopníka graffiti, který vystupuje pod jménem Pasta Oner. Uznávaný popartový umělec má kořeny ve street artu a s jeho pracemi se mohli lidé setkat již na různých místech v hlavním městě.

zed-kampa-2 Díla by se objevila na pár desítek metrů dlouhém úseku zdi, podle které se dá na Malostranském nábřeží dojít od jižního vstupu do parku Kampa až k Sovovým mlýnům.

Konkrétně na části mezi ulicí Říční a domem, ve kterém dnes sídlí rybí restaurace a v sedmdesátých letech se u něj natáčely scény známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Změna by se týkala také části zdi v Říční ulici, na které je už několik let portrét prvního českého prezidenta Václava Havla. zed-kampa-havel „Chtěli bychom bezprostřední okolí kresby upravit, možná sem dát cedulku. Prostě toto místo dotvořit se vším všudy, aby bylo skutečně důstojnou připomínkou Václava Havla,“ pokračoval Richard Bureš.

Projekt úprav zdi na Kampě by měl podle něj být realizován do letošního října. Náklady zatím nelze určit, vše bude záležet na jednání s vybranými umělci. „Ale pro městskou část neočekávám náklady žádné,“ dodal.


Boží poselství světu: Chápete mě úplně špatně

18. července 2018 ve 13:49

Autor devítidílného bestselleru Hovory s Bohem opět nabízí revoluční pohled na zásadní duchovní otázky…

Mystický léčitel: Štítná žláza a její léčba

18. července 2018 ve 13:42

Stále více lidí všech věkových skupin slýchá, že za jejich únavu, přibírání na váze, problémy s pamětí, bolesti, nespavost a další zdravotní problémy může štítná žláza. A přestože lékařská věda věnuje této oblasti velkou pozornost, většina lidí se ani přes léčbu...

Praha 5: Marek Setíkovský – Kreslené vtipy a karikatury

18. července 2018 ve 13:01

Na výstavu kreslených vtipů a karikatur se můžete podívat do 2. září v Galerii „D“ v letohrádku Portheimka. Marek Setíkovský je český architekt a kreslíř. Vystudoval ČVUT v Praze. Je členem České unie karikaturistů.

Barvy Kuby. Výstava fotografií v Lucerně

18. července 2018 v 10:13

Výstavu fotografií mladé ruské fotografky Eleny Gorbunové otevře netradiční vernisáž, která se uskuteční 19. července od 21 hodin, ta bude spojena s kubánskou salsa party organizovanou tanečním studiem exoticDANCEntre. 

Muži Kamila Lhotáka do 24. července

17. července 2018 v 07:25

Výstava portrétů významného českého malíře, grafika a ilustrátora Kamila Lhotáka. V prosklených vitrínách v přízemí, ale i na chodbách a na schodištích sedmipatrového Paláce YMCA v centru Prahy můžete vidět kolem stovky obrazů a zhruba dvojnásobek reprodukcí grafik a...

Hudební léto v parcích Prahy 2 odstartovalo v Grébovce

16. července 2018 v 07:10

Ve středu 11. července začal v Havlíčkových sadech již čtvrtý ročník cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2. Na každém koncertu představuje jeden soubor klasický a druhý jazzový či jiného žánru. V Grébovce klasiku reprezentovali tři mladí šestnáctiletí interpreti z Gymnázia a hudební školy hl. m....

Má vlast - zblízka a nahlas v Praze

12. července 2018 v 08:26

Má vlast – zblízka a nahlas je putovní multimediální instalace, která propojuje překrásnou hudbu, výtvarné umění, design a architekturu, vznikla u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Vstup je zdarma.

Do Galerie 1 na výstavu. Představuje vývoj Pražského hradu od roku 1918

11. července 2018 v 10:26

Do 28. července hostí Galerie 1 výstavu „Pražský hrad od TGM k Václavu Havlovi“, představující nejvýznamnější architektonické změny v areálu Hradu za posledních sto let. Autory výstavy pořádané Ars Metropolis a městskou částí Praha 1 jsou Zdeněk Lukeš, Alan Pajer a...

Na Benátské! bude návštěvníkům k dispozici obří skluzavka

11. července 2018 v 08:33

Na hudebním festivalu Benátská! S Impulsem, který se uskuteční od 26. do 28. července v areálu Vestec u Liberce, bude návštěvníkům, kromě hudebního, k dispozici i bohatý doprovodný program.

Další články
Nahoru