dnes
Sobota - jasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
15°C
Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců
Pracovníci specializované firmy zrovna čistí zeď na Kampě. Graffiti se zde objevují často. Právě na tomto místě by mohli vytvořit již brzy svá díla radnicí oslovení umělci. Foto: JP

Další Lennonova zeď na Kampě? Přímo u Vltavy brzy vzniknou malby známých umělců

Lennonovu zeď na Kampě není nutno představovat, u místa s různými nápisy a kresbami se denně fotí davy turistů. Na jiné zdi, která stojí jen pár stovek metrů odtud, již brzy vzniknou velkoformátová díla. Přirovnání v titulku tohoto článku k Lennonově zdi je spíše obrazné, protože zeď Malostranského nábřeží by pomalovali předem vybraní umělci.

„Aktuálně se mi podařilo oficiálně dohodnout, že bude zpracován souhlas s tímto záměrem,“ sdělil místostarosta Prahy 1 Richard Bureš, který na projektu pracuje s radní Evou Špačkovou (oba ODS). Oslovit prý chtějí několik známých umělců, například průkopníka graffiti, který vystupuje pod jménem Pasta Oner. Uznávaný popartový umělec má kořeny ve street artu a s jeho pracemi se mohli lidé setkat již na různých místech v hlavním městě.

zed-kampa-2 Díla by se objevila na pár desítek metrů dlouhém úseku zdi, podle které se dá na Malostranském nábřeží dojít od jižního vstupu do parku Kampa až k Sovovým mlýnům.

Konkrétně na části mezi ulicí Říční a domem, ve kterém dnes sídlí rybí restaurace a v sedmdesátých letech se u něj natáčely scény známého filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Změna by se týkala také části zdi v Říční ulici, na které je už několik let portrét prvního českého prezidenta Václava Havla. zed-kampa-havel „Chtěli bychom bezprostřední okolí kresby upravit, možná sem dát cedulku. Prostě toto místo dotvořit se vším všudy, aby bylo skutečně důstojnou připomínkou Václava Havla,“ pokračoval Richard Bureš.

Projekt úprav zdi na Kampě by měl podle něj být realizován do letošního října. Náklady zatím nelze určit, vše bude záležet na jednání s vybranými umělci. „Ale pro městskou část neočekávám náklady žádné,“ dodal.


Výstava 1918 Žižkov „My, národ československý …“

Včera ve 12:49

Pro 100. výročí vzniku Československé republiky si městská část Praha 3 připravila další, originální kulturní události, které navazují na předcházející úspěšné akce v rámci celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. Jedná se o výstavu, jejíž libreto je zpracováno neotřelým způsobem díky...

Cena Miloslava Švandrlíka 2018

Včera v 07:36

V rámci letošních Dnů Prahy 11 byly v pátek 14. září vyhlášeny výsledky šestého ročníku literární soutěže Cena Miloslava Švandrlíka o nejlepší humoristickou knihu českého autora, vydanou v kalendářním roce 2017.

Vernisáž: Had v parku Portheimka

20. září 2018 v 17:21

Na vernisáž plastiky Had autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové v pátek 21. září od 18 hodin v parku Portheimka zve zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Astrovíkend zve na poradny, koncert, přednášky a workshopy

20. září 2018 v 08:10

V říjnu se během víkendu 6. a 7. října koná Ezoterický festival Astrovíkend. Na Výstavišti v Holešovicích na návštěvníky čekají po oba dny přednášky o zdraví a zdravém životním stylu, setkání s osobnostmi esoteriky, kartáři nebo numerology. Před Křižíkovou fontánou se uskuteční koncerty a...

Bastion 2018: Hudba na hradbách v září

20. září 2018 v 07:55

Další z koncertů letošního roku připravila v úterý 25. září na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Praha žíznivá a nemocná. Přednáška historika Kryštofa Drnka

19. září 2018 v 09:58

Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. Součástí programu konaného v Podolské vodárně bude i přednáška s názvem Praha žíznivá a nemocná, která se koná v neděli 30. září od 17 hodin.

Bukovanská s Bukovanskou přes koleno v Galerii 9

17. září 2018 ve 13:24

Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Výstava děl Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu Galerie 9, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání...

Smíchovské slavnosti: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union

17. září 2018 ve 12:30

Koncert Smíchovských slavností se koná 25. září od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Další články
Nahoru