dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Další krok k rekonstrukci Václavského náměstí, Praha 1 podala žádost o územní rozhodnutí
Plánovaná podoba spodní části Václavského náměstí. Vizualizace: MHMP

Další krok k rekonstrukci Václavského náměstí, Praha 1 podala žádost o územní rozhodnutí

Žádost o územní rozhodnutí pro rekonstrukci dolní části Václavského náměstí podala Praha 1. Je to poslední nezbytný krok před získáním stavebního povolení. 

Od dnešního dne běží lhůta 15 dnů, během které je možné vznášet připomínky. „Chceme postupovat co nejtransparentněji, a proto jsme rádi, že stavební úřad zvolil veřejné projednání, kde každý bude moci nahlédnout do projektu a budou mu zodpovězeny případné připomínky,“ vysvětlil Daniel Hodek, pražský radní a místostarosta Prahy 1.

„Praha 1 se o kultivaci Václavského náměstí snaží dlouhodobě, proto jsme také udělali z dolní části zónu bez aut a na silnici jsme začali povolovat zahrádky,“ dodal.

Brzy by měla začít soutěž a projektovou dokumentaci a zhotovitele. Pokud nenastanou komplikace, na konci letošního roku by mělo být územní rozhodnutí pravomocné, a do poloviny roku 2017 by Praha chtěla získat stavební povolení. Náklady na rekonstrukci se odhadují na 150 milionů korun.

Rekonstrukci spodní části Václavského náměstí vítá i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který před třemi lety pomohl prosadit zklidnění spodní části náměstí. „Čekali jsme, že rekonstrukce naváže na zákaz vjezdu pro auta rychleji, ale i tak jsem rád, že se to podařilo a s rekonstrukci se začne,“ uvedl.

Lomecký věří, že na práce ve spodní části náměstí naváže rekonstrukce horní části. „Ta ještě není stavebně připravena, musí se tam vyřešit dost problémů, ale snad se to stihne, návaznost má svoji logiku,“ pokračoval.

Praha 1 plánuje několik „svých“ velkých projektů na úpravu veřejných prostranství. Patří mezi ně především úprava území od Národního divadla až po Jungmannovo náměstí a také přeměna revoluční ulice. O tomto projektu jsme informovali zde.


Další články
Nahoru