Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Další kontejner na použité stříkačky v Praze 4

Na území Prahy 4 byl umístěn již druhý bezpečnostní koš na použité injekční stříkačky a jiný infekční materiál. Speciální kontejner byl v rámci programu Fixpoint instalován na začátků schodů z Nuselské ulice směrem na Jezerku.
kontejner-strikacky

Kontejner na stříkačky u schodů z Nuselské ulice. Foto: P4

Smyslem bezpečnostních košů je odstranit z veřejného prostranství především injekční stříkačky použité lidmi, kteří jsou závislí na drogách. První takový koš instalovali zástupci organizace Progressive u železniční trati v Mečislavově ulici již v roce 2022. Pracovníci resocializačního programu Fixpoint sami vybírají obsah koše a zajišťují bezpečnou likvidaci stříkaček. Kromě toho také uklízejí od jehel i okolí kontejnerů a monitorují nově zasažené lokality.

„Jsou to lidé na substituci, kteří hledají své místo ve společnosti a snaží se být znovu užiteční,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS). „Podpora zaměstnávání lidí, kteří se propadli až na dno, má smysl v případě, že jsou motivovaní a opravdu chtějí změnit svůj život. Mnozí z nich skončili na ulici v důsledku závislosti, před kterou je nikdo neochránil už ve školním věku. Proto nám tak záleží na kvalitních preventivních programech ve školách,“ dodala Michková.

Bezpečnostní kontejnery se instalují na místech, kde dochází k častým nálezům injekčního materiálu. Tyto speciální koše jsou přístupné po celý den bez omezení. Neslouží ovšem jen uživatelům návykových látek, ale i strážníkům městské policie při likvidaci nalezeného infekčního materiálu. Využívat je může také veřejnost.

Stříkačky používají například i lidé s cukrovkou nebo se špatnou srážlivostí krve, injekce využívají také majitelé k ošetření svých zvířat. Ve všech těchto případech může kontejner pomoci k bezpečné likvidaci použitého materiálu.

Program Fixpoint nabízí pracovníkům z řad závislých lidí, kteří chtějí změnit svůj životní styl, tréninkové pracovní místo. Tím je také možné částečně předcházet kriminalitě. Jen na území Prahy 4 bylo sesbíráno pracovníky Progressivu 204 použitých stříkaček.Autor: Alo

Den dětí s IZS se bude konat v Parku Přátelství

Včera v 19:26

Ve čtvrtek 30. května se v proseckém Parku Přátelství bude konat tradiční akce Den dětí s IZS.

Folkové Podviní 2024

Včera v 05:50

Devatenáct let folku a trampské muziky v kamenném hradišti vysočanského Podviní v Praze 9. Festival Folkové Podviní 2024 se koná 6. června od 16:30 hodin.

Meandry Botiče s průvodcem

28. května 2024 ve 20:41

Běžecké trasy s průvodcem – pohyb na čerstvém vzduchu a nepoznaná krajina Prahy 10. Běh po městské části je skvělý způsob, jak ji prozkoumat a zároveň si udržet kondici.

Národopisné dny

28. května 2024 v 10:53

Národopisné dny v Národopisném muzeu Národního muzea a přilehlé zahradě Kinských od 31. května do 1. června.

Necvakejte, foťte! Workshop v Praze 13

28. května 2024 v 09:52

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami proběhl další workshop Necvakejte, foťte!, který dětem přináší možnost přemýšlet o fotografii a naučit se pořizovat skvělé snímky  pod dohledem  profesionálních fotografů. Projekt organizuje od rok 2021 Czech Photo, které sídlí v Czech Photo Centre v Nových...

Žižkovské pivobraní

28. května 2024 v 07:08

O víkendu 31. května a 1. června se milovníci piva opět sjedou na Parukářku do Prahy 3, kde na ně budou čekat více než tři desítky minipivovarů. Na pódiu nebude chybět hudební doprovod a další doprovodný program pro malé i velké.

Ošetření stromů v ulicích Benešovská a U Zdravotního ústavu

27. května 2024 v 08:53

V týdnu od 27. května bude probíhat arboristické ošetření stromů v Benešovské ulici, v úseku Ruská – Vlašimská a v části ulice U Zdravotního ústavu. Javory, které tvoří převážnou část stromořadí špatně snášejí městské prostředí a ve velké míře...

Vycházka s průvodcem: Staré Vršovice a jejich historie

27. května 2024 v 07:47

Trasa vycházky bude věnovaná objevování starých Vršovic, jejichž historie sahá do doby středověku. Uvidíte, kde bývaly staré vinice z doby Karla IV., kde se rozkládaly nejstarší usedlosti podél potoka Botiče a také, kde byla stará Vršovická tvrz či zajímavá vila...

SWAPuj s Bronzovkou

26. května 2024 v 07:02

Na swapu v úterý 28. května můžete měnit oblečení, které nám leží ve skříni v naději, že si ho někdy zase oblečete, obuv, která se nám kdysi líbila, ale vlastně se k ničemu nehodí, knihy, které už máte přečtené anebo ty, které jste si před lety koupili, ale nikdy číst...

Praha 13 chce na úřadu obsadit několik pracovních pozic

25. května 2024 ve 20:17

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

25. května 2024 v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Další články
Nahoru