dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

Další honička v ulicích metropole

V průběhu dnešního dne ujíždělo pražským policistům hned dvakrát jedno a to samé vozidlo. Poprvé se policisté snažili řidiče zastavit ve Vrchlického ulici ve tři čtvrtě na devět ráno. Důvodem bylo, že měl řidič na přední části vozu ručně psanou registrační značku a na oknech neprůhledné fólie, což je samozřejmě v rozporu s technickými podmínkami provozu na pozemních komunikacích. Řidič vozidla Audi ale pokynů policistů k zastavení nerespektoval a začal před nimi ujíždět Plzeňskou ulicí, dále Jinonickou, Karlštějnskou, Butovickou, Bucahrovou až na Rozvadovskou spojku a dále na dálnici D5. Tam se po pěti kilometrech ztratil policistům z dohledu.

Podruhé chtěli policisté to samé auto zastavit a zkontrolovat ve čtvrt na jednu odpoledne v ulici Freyova. Ani zde ale řidič na pokyn policistů nezastavil a začal opět ujíždět. Tentokrát ulicemi Kolbenova, Vysočanská, Kovanecká, Sokolovská, Českomoravská až na Balabenku a Palmovku, kde byl zadržen. Při tomto druhém ujíždění řidič Audi srazil na jednom z přechodů v Sokolovské ulici právě přecházejícího chodce a na Palmovce naboural dvě auta.

Podle mluvčího Tomáše Hulana policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý mladík ujížděl před policisty pod vlivem omamných a psychotropních látek, a to i přesto, že má vysloveny celkem tři platné zákazy řízení motorových vozidel. Navíc se jedná o osobu, která již byla v minulosti celkem devětkrát trestně stíhána pro krádeže, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. V tuto chvíli je zadržený podezřelý ze třech trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Prošetřování celé události i nadále pokračuje.


Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Včera v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Včera v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Včera v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Včera v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru