dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Další firma chce napadnout tendr na opravu Národního muzea

Nabídka Sdružení Václavské náměstí 68, jehož vedoucím účastníkem je společnost Strabag, byla vyloučena z tendru na stavební práce při rekonstrukci Národního muzea. Podle vyjádření Terezy Petákové z oddělení vnějších vztahů muzea se tak stalo kvůli nesplnění podmínek při zpracování nabídkové ceny.

Firma to však považuje za neoprávněné a hodlá se bránit. Tendr na zakázku už dříve napadla jiná vyřazená společnost, OHL ŽS. Tato firma však později svůj návrh na prošetření případu stáhla. Příslušné správní řízení pak definitivně v únoru zastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Společnost Strabag v prohlášení zaslaném ČTK tvrdí, že její sdružení podalo nejnižší cenovou nabídku ve výši asi 1,15 miliardy korun. To je prý o více než 202 milionů méně než druhá nejnižší nabídka.

Podle zástupců Národního muzea však nebyly v nabídce oceněny některé položky, i když to bylo požadováno. „Bylo výslovně uvedeno, že neocenění jakékoliv položky bude mít za následek vyřazení nabídky a vyloučení uchazeče ze zadávacího řízení,“ uvedla Petáková ve vyjádření pro ČTK. Proto je podle ní zavádějící tvrzení společnosti Strabag, že nabídka jejího sdružení byla nejlevnější.


Další články
Nahoru