dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Další evropské finance pro Prahu

Dnes došlo k vyhlášení dalších výzev v Operačním programu Praha – pól růstu ČR. Tentokrát budou finance směřovány do „Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací“ a do „Podpory transferu technologií a znalostí z výzkumných organizací do praxe“, dále do „Vzdělání a vzdělanosti a podpory zaměstnanosti“, „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ a také do „Navýšení kapacit základního vzdělávání za účelem sociální inkluze“.

V rámci „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“ schválili radní vyhlášení výzvy s cílem „Navýšení kapacity a zkvalitnění předškolního, základního a středního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let“, která nabízí žadatelům možnost čerpaní částky 300 mil. Kč na realizaci „Individuálních projektů“.

V této oblasti byla dále odsouhlasena výzva, jejímž cílem je „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ a ve které je alokováno 125 mil. Kč. Oprávněnými žadateli jsou v případě prvního cíle hl. m. Praha, městské části hl. m. Prahy a základní školy se sídlem v hl. m. Praze, v případě druhého cíle hl. m. Praha, městské části hl. m. Prahy a organizace zřízené a založené hl. m. Prahou a městskými částmi hl. m. Prahy.

Odbor evropských fondů MHMP dále vyhlásil výzvu k předkládání žádostí o podporu v oblasti „Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací“. Přijímány budou projekty cílené na dosažení „Vyšší míry mezisektorové spolupráce stimulované regionální samosprávou“. V této výzvě je pro žadatele připraveno 400 mil. Kč.

Nové výzvy jsou vyhlášeny od 29. září a samotný příjem žádostí pak bude zahájen 31. října.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru