dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Dramata dětí: jedno se ztratilo v obchodě, jiné nechala matka žíznit doma. Proč? Šla na pivo!
Vidině chlazeného piva matka neodolala. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Dramata dětí: jedno se ztratilo v obchodě, jiné nechala matka žíznit doma. Proč? Šla na pivo!

Případ v sobotu nalezené Rozárky, kterou nechal otec u bezdomovců, nebyl jediným dramatem spojeným s malým dětmi. V pátek a v sobotu v Praze nastaly i jiné dramatické situace, které naštěstí měly dobrý konec.

V sobotu krátce před osmou hodinou večer přijala hlídka strážníků z Prahy 13 oznámení, že v ulici Suchý Vršek se v bytě nachází opuštěné dítě, které bouchá na dveře o pomoc.

V bytě bylo uzamčeno malé děvče a boucháním se snažilo přivolat pomoc. Osamělá dívenka strážníkům přes dveře řekla, že je doma sama a neví, kde jsou rodiče, a že má hlad a žízeň.

Strážníci vzhledem k vysokým teplotám vyrozuměli hasičský záchranný sbor, záchrannou službu a Policii ČR. Další komunikací s holčičkou zjistili jméno její matky, kterou následně nalezli o dva bloky dál v restauraci.

„Žena následovala hlídku zpět do bytu. Celou věc si na místě převzala Policie ČR a pracovnice odboru sociální péče,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Ztratil se mamince v nákupním centru

V pátek ve tři hodiny odpoledne přijala hlídka strážníků oznámení, že v okolí ulice Kociánova by se mohl nacházet malý chlapec, který se ztratil matce v nedalekém nákupním centru.

Strážníci po několika minutách hledané dítě nalezli a informaci předali Policii ČR. Chlapce si následně převzala maminka.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru