dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Pražské krimi

Další Dánové táhnou na Prahu, policie zbrojí

Vzhledem k tomu, že Praha očekává příjezd dalších velkých skupin mladých turistů z Dánska, zvýší policisté a strážníci od pátečního večera do odvolání dohled nad veřejným pořádkem v centru města.

Zvýšená aktivita bezpečnostních složek je pro Prahu typická v době konání fotbalového derby, nebo když doprovázejí na zápas v metropoli svůj tým fanoušci Baníku Ostrava. Případně ve chvíli, kdy v Praze hodlají prezentovat své názory extrémisté.

Ani jeden z těchto případů nyní nenastane, přesto čeká stovky policistů perný víkend ve službě. Městská policie ve spolupráci s Policií ČR totiž bude zajišťovat veřejný pořádek v souvislosti s chováním dánských studentů v Praze.

Dá se předpokládat, že ani v dalších turnusech zájezdů nepřijedou ze severu Evropy žádní „svatouškové“ a abstinenti. Možná se mezi nimi opět najdou tací, kteří se v opilosti začnou chovat agresivně, podobně jako jejich spoluobčané v uplynulých dnech.

Kromě strážníků s psovody se bude dalších zhruba 200 mužů a žen v uniformách věnovat běžné hlídkové službě a bude připraveno poskytnout pomoc a posily svým kolegům.

Dánové, kteří v posledních dnech pod vlivem alkoholu „řádí“ v pražských ulicích a ubytovacích zařízeních, zaměstnávají nejen polici, ale i záchranáře.

„Během posledních tří dnů evidujeme 28 ošetřených, z toho 16 nezletilých. Potíže jsou téměř identické – nevolnosti způsobené nadměrným požitím alkoholu, zranění hlavy a končetin při pádu v opilosti, řezná poranění o střepy,“ uvedla tisková mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru