dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Dálkový odečet vodoměrů hlídá on-line spotřebu vody

Komfort pro uživatele, nižší náklady a větší bezpečnost přináší dálkový odečet vodoměrů. Systém walk-by, dálkový odečet stavu počítadla vodoměru, byl ke konci loňského roku zaveden u 2700 vodoměrů, což byl ve srovnání s rokem 2012 nárůst o více než tisíc instalací.

„Tento systém máme nasazen u velkoodběratelů a především v nebezpečných šachtách, kde je neúnosné riziko poškození zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací. „I v letošním roce tento systém intenzivně zavádíme a měsíčně nainstalujeme zhruba šedesát odběrných míst,“ dodal.

U 183 kusů fakturačních vodoměrů byl loni dálkový odečet realizován prostřednictvím systému Veolia Smart. Odečet stavu měřidla se bezdrátově přenáší do tzv. koncentrátoru, odkud pak veškerá data směřují přes internet přímo ke konečnému uživateli. Odečet se provádí on-line a data jsou ukládána na server a ihned prezentována na webové adrese www.merenispotreby.pvk.cz.

„Dálkový odečet mimo jiné umožňuje sledovat v reálném čase spotřebu vody a včas odhalit nefunkční měřidla,“ podotkl Mrázek. Zavedení systému Veolia Smart pomáhá také bytovým družstvům a SVJ při hledání skrytých úniků a neoprávněných manipulací s bytovými vodoměry.

PVK ke konci uplynulého roku registrovaly 109 439 vodoměrů. V průběhu roku 2013 bylo vyměněno 19 540 kusů, opravou a ověřením prošlo 8604 kusů a u 1149 kusů proběhlo úřední přezkoušení.

 


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru