dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - zatazeno
23°C
pozítří
Sobota - jasno
25°C
Pražská kultura

Dají se v Praze najít mokřady a močály?

Jaký je rozdíl mezi mokřadem, močálem a rybníkem, co hospodaření na těchto plochách obnáší nebo jak je těžké zakládat nové. To a mnohem více v dalším z cyklu přednášek Praha & Příroda zítra, 22. února v 19. hodin.

Jiří Karnecki z odboru životního prostředí MHMP promluví o realizaci nových nádrží, vodních ploch a mokřadů, jejich vlivu na přírodu. Dojde k představení také toho, jak probíhají současné revitalizace.

Martin Fejfar z Kanceláře krajiny a zelené infrastruktury IPRu, promluví o důležitosti vodních biotopů v rámci městské krajiny, se zaměřením na okolí těchto biotopů a rizika spojená s jejich nevhodným užíváním.

Katarin Slabeyová, ornitoložka z české společnosti ornitologické, promluví o důležité fauně, která je na tyto biotopy navázána a jaké vzácné druhy ptactva můžeme v Praze vidět.
   
CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2.
Ilustrovaná Staropražská kuchařka zasvětí do kulinářského světa historické Prahy

22. května 2018 v 11:13

Kaldoun, kreplach, hlemýždí sekaná, pražská šunka… Znovu objevené recepty z Prahy dob minulých vychází v knize Staropražská kuchařka nedávno zesnulého znalce historické kuchyně Viktora Faktora doplněné jedinečnými kolážemi Miroslava Huptycha.

innogy Modrá kostka do Karlových Varů

21. května 2018 v 10:59

innogy Modrá kostka je filmová cena za mimořádný umělecký výkon ve filmu koprodukovaném v rámci dlouhodobého projektu innogy – energie českého filmu. Cena je každoročně předávána v době konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který proběhne od 29. června do 7. července. innogy...

Colloratury. Nová série komorních koncertů Collegia 1704 začne tuto neděli

18. května 2018 v 07:11

Pražský barokní orchestr Collegium 1704 se svým uměleckým vedoucím a zakladatelem Václavem Luksem tentokrát u cembala, zahájí nový komorní cyklus. První koncert ve vysočanském sídle orchestru se v budově bývalých závodů ČKD odehraje již tuto neděli 20. května od 19:30 a v průběhu léta a podzimu na...

Další články
Nahoru