dnes
Pondělí - oblacno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Cyklus přednášek se zaměří na manželství v české společnosti
Spousta manželství končí rozvodem. Ilustrace: Freeimages.com

Cyklus přednášek se zaměří na manželství v české společnosti

Asociace manželských a rodinných poradců ČR se ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha rozhodla na základě loňské úspěšné konference Asociace manželských a rodinných poradců ČR uspořádat cyklus konferencí na téma Cesta a život partnerství v 21. století. Hlavním cílem konferencí bude kreativní snaha zamyslet se a podívat se na partnerské vztahy v aktuální české společnosti.

Podle zkušeností pracovníků poraden pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v české společnosti vzrostl tlak na upřednostnění výkonu a ekonomické prosperity nad vztahy.

První z konferencí bude pořádána v úterý 12. února u příležitosti Národního týdne manželství v alternativních prostorách pražského klubu Rock café a jejím tématem bude „Partnerství a manželství aneb Je manželství stále atraktivní?“ 

Druhou v pořadí bude konference pořádaná 15. května v rámci Mezinárodního dne rodiny s tématem „Partnerství a rodičovství aneb Spočívá stabilita rodiny v kvalitním partnerství?“

Tento díl konference se pokusí ukázat, v čem je partnerství a rodičovství odlišné a proč rodičovství dokáže zničit dobré partnerství. Přednášející se budou věnovat i vlivu negativních zkušeností z původních rodin nebo přehnaného pracovního vytížení, které může mít za následek i rozpad rodiny.

Poslední konference se bude konat 10. října při Světovém dni duševního zdraví. Tématem budou tentokrát „Partnerské rozchody a rozvody aneb Rozpadají se vztahy zbytečně?“

Závěrem projektu se odborníci s veřejností zaměří na důvody, proč se Česká republika stále řadí mezi přední státy s procentem rozvodovosti na světě. Celý cyklus je plánován jako neziskový, vstupné je spíše symbolické a je určeno pouze na provozní zajištění. Přednášející na konferencích vystoupí bez honoráře.

Podrobnější informace o jednotlivých konferencích jsou k dispozici na stránkách www.amrp.cz a https://www.csspraha.cz/.

 


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru