dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Cyklostezku na zrušené trati ozdobí stará návěstidla
Ilustrační foto: W.Rebel / Wikimedia Commons

Cyklostezku na zrušené trati ozdobí stará návěstidla

Park s cyklostezkou, která by měla ve Strašnicích vzniknout místo zrušené železniční trati mezi Hostivaří a hlavním nádražím, budou zdobit detaily odkazující na původní využití místa. Praha 10 koupila stará železniční návěstidla, zůstat by měla i lávka přes trať. Radnice teď nechává zpravovat studii, která možnosti vytvoření promenády prověří.

„Naší vizí je využít původní železniční atmosféry. Proto chceme ponechat stávající nadchod u zastávky Strašnice, městská část již také odkoupila rušená mechanická návěstidla a zachovat chceme i další artefakty železniční nostalgie," uvedl radní pro dopravu Martin Hejl (ODS).

Radnice požaduje, aby byl návrh technického řešení jednoduchý s minimálními terénními úpravami a bez náročných konstrukcí, především v místě nového přemostění ulice V Korytech. Firma, kterou pro vytvoření studie vybere, bude muset vznikající park navázat na dopravní infrastrukturu a zajistit jeho bezbariérové řešení. Cena projektu vzejde až z veřejné zakázky.

Projekt nazvaný Drážní promenáda má sloužit pěším, bruslařům či cyklistům. Koleje zmizí jako součást optimalizace trati mezi Hostivaří a hlavním nádraží. Pro Správu železniční dopravní cesty ji budou upravovat firmy Metrostav a Swietelski, které získaly letos v únoru veřejnou zakázku za přibližně 3,5 miliardy korun bez DPH.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru