dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Cyklostezka z Dolních Břežan do Cholupic má dokončenu další část
Cyklostezka má asfaltový povrch. Foto: TSK Praha

Cyklostezka z Dolních Břežan do Cholupic má dokončenu další část

Cyklostezka mezi Cholupicemi na jihu Prahy a středočeskými Dolními Břežany byla prodloužena o druhý úsek z celkem tří. Zbylá třetí část bude vybudována až po vyřešení majetkoprávního sporu, který výstavbu blokuje. První část je hotova z uplynulých let. Stezka vznikla v úseku od Dolních Břežan u altánu směrem k napojení slepé ulice K Břečkám.

 

Stavební práce na druhém úseku začaly letos v květnu, a to v úseku od Dolních Břežan (u altánu) a dále k napojení slepé ulice K Břečkám. Cyklostezka byla vybudována na žádost městské části jako místní priorita bezmotorové dopravy, která má propojit Cholupice a Dolní Břežany.

„Cyklistická infrastruktura je zapotřebí v každém moderním a zdravém městě. Důležité je do příprav zapojit také městské části, které vědí, co právě jejich obyvatelé potřebují,“ uvedl náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Výstavba cyklostezky proběhla v trase původní úvozové cesty. Délka této cyklotrasy je zhruba 1200 metrů a šířka 2,5 – 3 metru. Stezka je vybudována s asfaltovým povrchem. Celá stezka je koncipována i jako výletní procházkové místo pro občany obou obcí.

Nové stezky budou vznikat i v dalších částech hlavního města. Pražští zastupitelé v září rozhodli o rozdělení dotace 186,55 milionu korun mezi 17 radnic. Peníze jsou určeny právě na projekty pro pěší a cyklisty. První projekty by mohly radnice začít uskutečňovat letos na podzim. Peníze poputují například na Prahu 9 a 14 nebo Běchovic, Klánovic a Slivence.


Ve stanici metra Opatov spadnul muž do kolejiště

Dnes v 00:10

V pátek před jednadvacátou hodinou došlo ve stanici metra C Opatov k pádu muže do kolejiště.  Za pomoci hasičů a záchranářů byl vyproštěn.

Pracoviště pražského registru vozidel na Pankráci a v Břevnově jsou částečně zprovozněna

Včera ve 14:05

Od pondělí 2. listopadu bude částečně obnoven provoz na pracovištích registru vozidel odboru dopravněsprávních činností, která byla uzavřena z důvodu karantény. Pracoviště v Business Centre Vyšehrad v Praze 4 na Pankráci a v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, budou odbavovat elektronicky objednané...

Uzavření Suchdolské ulice přinese dopravní omezení

29. října 2020 v 16:01

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude ulice uzavřena.

České dráhy upravují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou

29. října 2020 v 15:08

V souvislosti s aktuální epidemickou situací a výrazně nižší poptávkou po cestování České dráhy v kooperaci s ministerstvem dopravy a se zahraničními partnerskými dopravci optimalizují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou. Změny budou platit až do...

Začátkem listopadu budou tunely Brusnický, Dejvický a Bubenečský uzavřeny

29. října 2020 ve 12:12

Z důvodu pravidelné údržby a mytí budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od 1. listopadu do 4. listopadu vždy od 23 hodin do 5 hodin.

Ve čtvrtek v noci bude uzavřen tunelový komplex Blanka

27. října 2020 v 06:45

Tunelový komplex Blanka bude od 29. října od 23:00 hodin do 30. října do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru