Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Cyklostezka na Rohanském ostrově je širší, má nový povrch i osvětlení
Část cyklostezky na Rohanském ostrově má nový povrch. Foto: P8

Cyklostezka na Rohanském ostrově je širší, má nový povrch i osvětlení

Cyklisté, bruslaři nebo rodiče s kočárky se na cyklostezce označené A2 na Rohanském ostrově na Praze 8 mohou svézt či projít po novém povrch. Zhruba 1,1 kilometru dlouhý úsek mezi Libeňským mostem a Šaldovou ulicí dostal kromě nového povrchu také osvětlení a stezka byla rozšířena.

Stavba na cyklostezce A2 na Rohanském ostrově byla dokončena a je již v provozu. Během stavby byl položen nový asfaltový povrch, komunikace byla rozšířena na čtyři metry a bylo doplněno veřejné osvětlení. 

„Jsem rád, že tuto opravenou bezmotorovou komunikaci se nám podařilo otevřít ještě před oteplením a začátkem hlavní sezóny. Cyklisté i pěší mohou využít nový asfaltový povrch, který nahradil dřívější nekvalitní mlatový povrch, který byl po dešti velmi rozbahněný. Skvělou zprávou je, že cyklostezku se nám podařilo rozšířit na čtyři metry, což je na ní velmi znát a výrazně to zvýšilo její kapacitu i komfort všech uživatelů,” uvedl Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 pro dopravu (TOP 09 + STAN). 

Jedná se o úsek mezi Libeňským mostem a osou ulice Šaldova, celkem nový asfalt pokryl asi 1,1 kilometru dlouhý úsek. „Na stavbě se neobjevily žádné zásadní komplikace, proto se ji podařilo realizovat v termínu o měsíc dříve oproti povolení. Už na konci dubna byl položen nový asfaltový povrch a dopravní značení, a hned na začátku května byla stavba uvedena do provozu,” uvedl předseda komise pro dopravu v Praze 8 Martin Jedlička (TOP 09 + STAN). Zároveň je i nové veřejné osvětlení. Akci připravila a realizovala osmá městská část.

„Za poslední rok čím dál více Pražanů jezdí na kole a chodí pěšky. Potvrzují to i čísla ze sčítačů, kdy počet průjezdů cyklistů meziročně vzrost o 38 procent. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Celkem 340 tisíc lidí se loni projelo na kole po Praze,“ uvedl náměstek primátora Adama Scheinherr (Praha Sobě). 

Osmá městská část v současnosti projektově připravuje rozšíření a asfaltový povrch i na zbývající části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově v úseku Šaldova – Negrelliho viadukt, která na tuto stavbu naváže pravděpodobně příští rok. 

Připravuje se také obnova povrchu na A2 podél Kaizlových sadů a dostavba 1,1 kilometru dlouhého úseku cyklostezky podél Povltavské ulice.


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru