dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Cyklojízda omezí dopravu v centru i na magistrále, řidiče budou držet na distanc špuntaři
Na cyklojízdu vyráží do ulic každoročně stovky cyklistů. Foto: archiv

Cyklojízda omezí dopravu v centru i na magistrále, řidiče budou držet na distanc špuntaři

V sobotu odstartuje hodinu po poledni na náměstí Jiřího z Poděbrad Velká jarní cyklojízda. Několikakilometrová projížďka bude mít cíl na náměstí Winstona Churchilla kolem patnácté hodiny. Řidiči musí na trase počítat s krátkodobými dopravními omezeními.

Sraz účastníků cyklojízdy je v sobotu 16. dubna ve 13 hodin před kostelem. Loni účastníci cyklojízdy projeli dokončovaným tunelem Blanka, letos bude zpestřením jízda po Štefánikově i Libeňském mostě a tradičně po magistrále.

Cyklojízda pojede ulicemi: Náměstí Jiřího z Poděbrad (start) – Laubova – Ondříčkova – Lupáčova – Rokycanova – Prokopova – Husitská – Wilsonova (severojižní magistrála) – Nábřeží Ludvíka Svobody – Štefánikův most – Nábřeží kpt. Jaroše – Bubenské nábřeží – Komunardů – Jateční – Jankovcova – Libeňský most – Voctářova – Pod plynojemem – cyklostezka na Vítkově – Seifertova – náměstí Winstona Churchilla (cíl).

Cyklojízda by měla trvat zhruba tři hodiny. Na žádost pořadatele povolil magistrát postupné uzavírky trasy cyklojízdy.

Pořádající iniciativa Auto*Mat doporučuje motoristům tyto objížďky:
Severojižní magistrálu (SJM) v severním směru lze objet přes Městský okruh. SJM jižním směrem bude průjezdná.

Velká křižovatka u Bulhara bude průjezdná vyjma Husitské a vjezdu a vjezdu na SJM severním směrem.

Nábřeží Edvarda Beneše východním směrem lze objet přes Letnou.

O to, aby do stovek cyklistů nenajížděli netrpěliví nebo nepozorní řidiči, by se měli podle představ organizátorů starat takzvaní špuntaři. „Špuntujte. Pro tuto nejzáslužnější činnost opět potřebujeme zhruba 40 rytířů-špuntařů, kteří pro bezpečí ostatních vykrývají křížení s bočními ulicemi, tramvaje a přechody,“ uvedli organizátoři na facebookovém profilu akce.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru