dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Cyklohráček vyjede letos už jen čtyřikrát, od jara má na kontě rekordních 8 869 cestujících

Dětský výletní vlak Cyklohráček, který jezdí o víkendech z Prahy kolem Okoře do Slaného, míří do finále své první sezóny a vyjede letos už jenom během čtyř následujících víkendů.

Rodiny s dětmi, které se chtějí svézt tímto neobvyklým vlakem, přestavěným na dětské hřiště, tak mají letos už jen pár posledních možností. Úplně poslední den, kdy letos vyrazí Cyklohráček na svoji trasu, bude státní svátek v úterý 28. října.

Cyklohráček vyjel letos poprvé 17. května a od té doby jezdí z Prahy do Slaného o sobotách, nedělích a svátcích v 9:10 a ve 13:41. Zpět ze Slaného do Prahy pak v 11:31 a 17:10. Nahradil tak původní cyklovlaky, které na této trase jezdívaly, a přilákal na trať v okolí Okoře rekordní počty cestujících.

„Od začátku letošní sezóny jelo na trase Cyklohráčku už 8869 cestujících, kteří si sebou vzali 1070 kol. Je to absolutní rekord od roku 2007, kdy začaly cyklovlaky z Prahy do Slaného jezdit. Nejčastějšími návštěvníky ve vlaku jsou rodiny s malými dětmi, největší zájem je během každé jízdy o pojízdný dětský koutek,“ říká Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

„Přes zimu bude Cyklohráček odpočívat v depu, příští rok na jaře pak vyrazí s mírně upraveným jízdním řádem na trasu do Slaného zas,“ dodává.

Detailní jízdní řád a všechny další detaily o jízdě vlaku najdete na www.cyklohracek.cz.

Keš Cyklohráčku

Mezi cestujícími přibyli v posledních týdnech také lovci keší, kteří v rámci celosvětové hry Geocaching hledají s GPS přijímačem v ruce podle souřadnic malé krabičky česky nazývané keše či kešky. Právě před měsícem vznikla v rámci Geocachingu speciální keš Cyklohráčku, kterou je možné najít jen při cestě tímto vlakem.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru