dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Hrátky s hrajvedoucím: Cyklohráček dostane další vůz

Cyklohráček, dětský a cyklistický výletní vlak, který jezdí o víkendech z Prahy na Okoř a do Slaného, dostane další vůz. Posílený bude od tohoto víkendu až do konce června sobotní ranní vlak z Prahy do Slaného, který se už několikrát díky zájmu výletníků, cyklistů a dětí, které si přišly do Cyklohráčku hrát, ocitl na hraně svých kapacitních možností. Ve vlaku tak přibude každou sobotu dalších 62 míst.

Cyklohráček vyjíždí z Prahy do Slaného o sobotách, nedělích a svátcích v 9:18 a ve 13:18. Zpět ze Slaného do Prahy pak v 11:13 a 17:13. Posilový vůz přibude připojen k sobotnímu rannímu vlaku každý víkend od 16. května až do konce června.

Tento víkend oslaví Cyklohráček také svůj první rok provozu. Poprvé vyjel s dětmi z Prahy do Slaného loni 17. května.

Čísla potvrzují obrovský zájem o dětský „hrací vlak“

Letos vyjel Cyklohráček 28. března a doteď přepravil 3 665 cestujících (2 394 dospělých a 1 271 dětí) a 228 jízdních kol. Nejvytíženější jsou právě ranní vlaky z Prahy s odjezdem v 9:18 z Masarykova nádraží, kterými jelo od 28. března 1 277 cestujících.

Hlavně pro děti, cyklisty a turisty

Cyklohráček je výletní motorový vlak upravený pro děti jako velké pojízdné hřiště a doplněný vozem pro cyklisty. Vozí cestující za běžné jízdné ČD i Pražské integrované dopravy.

Tvoří ho tři vozy: Vůz plný hraček (vůz je určený spíše menším dětem, je tu dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou; v tomto voze je také možné nejlépe pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať), Vůz plný kol (vůz pro cyklisty, kteří si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si sadu na lepení duše, nářadí na opravu kola nebo mazání.) a Vůz plný her (vůz s upravenými stolky a připravenými herními plány na Člověče, nezlob se, Dámu, Piškvorky a další hry; děti si tu můžou půjčit od hrajvedoucích puzzle, karetní hry, něco na luštění nebo třeba sadu malého výpravčího či malého průvodčího). 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru