dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský sport

Cyklisté v Praze pomáhali svým pohybem handicapovaným

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 korun. Celkovou sumu  Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.  

Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže. Od úterý 21. července do pátku 24. července v Praze pro ně 6 930 lidí vyjelo částku 34 650 korun.

Handicapované podpořili v Praze i známé osobnosti. V Podolí přispěl pohybem herec a moderátor Aleš Háma a v Divoké Šárce pomohl i herec, bavič a moderátor Martin Dejdar. Birell bránou v Tróji projel olympionik a kanoista Martin Doktor, který se zapojil už loni.

„Sám sportem žiju, proto jsem se rozhodl zapojit již podruhé a projet Birell bránou. Chci tak podpořit i letošní účastníky a pomoct jim získat vytoužené handbiky a kola. Pomáhat handicapovaným lidem sportem, tak jako to dělá Birell jízda, se mi moc líbí.“

Že se získá dostatek peněz, věří i mladý bojovník Jakub Haas, který touží znovu vyrazit se svou maminkou a bráškou na výlet jako předtím, než mu rakovina vzala levou nohu. Nové kolo je snem všech tří. Také Kateřina Janíková ze Zdětína na Mladoboleslavsku si přeje na kole zase zažít pocit volnosti. Ten si s protézou celé nohy po boji s rakovinou příliš neužije.

Na vytouženém kole chce projet české hory a je připravena vybojovat každičký kilometr. Stejně tak se aktivnímu životu chce vrátit i Milena Kytková z Kladna, která vinou nepovedené operace přišla o nohu. Milena nechce ze svého života promarnit už ani vteřinu, proto touží po kole, které jí umožní zase naplno sportovat a užívat si ho.

Svým pohybem mohou lidé Kubovi, Katce, Mileně a dalším handicapovaným pomáhat i nadále. Birell brána bude na cyklostezkách až do 31. srpna a pomoct tak může každý. Čím více lidí projede, tím vyšší částka půjde na kola a handbiky. Seznam jejích zastávek najdete na www.birelljizda.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru