dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Cyklisté ignorují zákaz vstupu na cyklostezky, které jsou uzavřené v důsledku bouřky
Nedávné bouřky napáchaly na některých místech Prahy velké škody. Foto: archiv

Cyklisté ignorují zákaz vstupu na cyklostezky, které jsou uzavřené v důsledku bouřky

Praha 4 nadále varuje před nebezpečím pádu stromů a větví na cyklostezce z Podolí na Zbraslav. Od tohoto úterý zde probíhá za pomocí techniky odtěžení vyvrácených stromů, odborné prořezy korun stromů a likvidace polámaných větví poničených nedávnou vichřicí.

Úřad městské části Praha 4 uzavřel kvůli rozsáhlé devastaci zeleně úsek mezi ulicemi U Kempinku a Lodnická z obou stran za použití mobilních zábran a dopravního značení zákazu vjezdu a vstupu.

„Bohužel i přes toto opatření vjíždějí cyklisté, bruslaři a maminky s kočárky na cyklostezku, několik osob si dokonce pod stromy fotografovalo stromolezce, kteří odstraňují polámané zbytky větví a stromů. Jen díky velkému štěstí zde zatím nedošlo ke zranění,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Radnice „čtyřky“ proto požádala městskou policii o zajištění hlídky strážníků na obou koncích cyklostezky mezi ulicemi Kempinku a Lodnická, a vyzývá veřejnost, aby dále neriskovala a respektovala zákaz vjezdu a vstupu na cyklostezku.

„Předpokládám, že cyklostezku opět otevřeme pro veřejnost v pátek odpoledne, po vyhodnocení stavu dřevin odborným arboristou, a stav stromů ale budeme nadále monitorovat,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

„Přesto v nejbližších dnech nedoporučuji při silném větru pohyb na cyklostezce a především rodiče s malými dětmi a maminky s kočárkem nabádám v těchto místech ke zvýšené opatrnosti,“ dodal.

U Berounky se bude pracovat tři týdny

Od včerejška probíhají práce na na odstraňování poškozených dřevin a porostů na břehu řeky Berounky podél cyklotrasy v úseku od radotínské lávky do Černošic na katastrálním území Radotín a Černošice.

Práce provádí státní podnik Povodí Vltavy a potrvají přibližně tři týdny. Proto je nutné využívat objízdných tras. Obočit lze u radotínské lávky do ulice Loučanská a pokračovat ulicí K Lázním.

„Současně upozorňujeme, že z důvodu bezpečnosti nebude umožněn vstup ani pěším,“ upozornila Kateřina Drmová z radnice Prahy 16.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru