Dnes Čtvrtek - jasno 17°C
Zítra Pátek - skorojasno 18°C
Čtvrtek 23. 4. 2026
Svátek má Vojtěch
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Cyklista ujel od nehody, při které baterie z jeho elektrokola zranila chlapce
Cyklista, po kterém pátrá policie. Poznáváte ho? Foto: Policie ČR

Cyklista ujel od nehody, při které baterie z jeho elektrokola zranila chlapce

Pražská policie hledá cyklistu, kterému v pátek 20. března v 16 hodin za jízdy vypadla z elektrokola baterie a zranila dvanáctiletého chlapce. Cyklista z místa nehody ujel, aniž by chlapci pomohl. Ten skončil se zlomeninou v nemocnici. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

„Hledáme cyklistu, pravděpodobně kurýra rozvážejícího jídlo, který sjížděl z Letné parkem k Čechovu mostu a z kola mu za jízdy vypadl akumulátor. Ten dopadl na nohu dvanáctiletého chodce a zranil ho,“ sdělil Daněk.

Cyklista, který mluvil s východním přízvukem, akumulátor zvedl a znovu upevnil do elektrokola. Pak z místa nehody odjel.

Zraněného chlapce musela odvézt sanitka do nemocnice, kdy bylo zjištěno, že má částečnou zlomeninu kloubu kotníku.

Nehoda je podle Daňka prověřována pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což hrozí až jeden rok vězení.

„Jestli muže na fotografii někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí Daněk.


Autor: red
Další články
Nahoru