Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cyklista se kvůli své jízdě na magistrále dostal do sporu se strážníky, městská policie se omluvila
Cyklistu zastavila motorizovaná hlídka strážníků. Ilustrační foto: archiv

Cyklista se kvůli své jízdě na magistrále dostal do sporu se strážníky, městská policie se omluvila

Anglicky mluvící cyklista se kvůli jízdě na magistrále dostal do slovní potyčky s pražskými strážníky. Podle videa, které zveřejnil na twitteru, se vůči němu dva příslušníci městské policie chovali neuctivě až vulgárně a nebyli schopni komunikovat anglicky. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) poté uvedl, že případ nechá prošetřit. Mluvčí strážníků Irena Seifertová se za městskou policii omluvila a uvedla, že strážníky čeká potrestání.

„Tohle je naprosto nepřípustné jednání strážníků: tykání, vulgarity, neschopnost mluvit s cizincem v angličtině. Navíc dle mých informací byl cyklista penalizován neprávem, na magistrálu cyklisté mohou. Předávám k prověření!" uvedl na twitteru Hřib. Jízda na kole je na většině trasy magistrály povolena, což platí i pro úsek, kde se cyklista nacházel. 

„Je zcela zřejmé, že chování našich strážníků nemá s profesionalitou nic společného. Je tedy na místě, abychom se za něj omluvili. Jednání hlídky ale není obrazem celé organizace. Oba strážníci budou řešeni v rámci pracovněprávního opatření," uvedla k případu Seifertová.

Strážníci podle ní cyklistu zastavili kvůli tomu, že nejel při pravém okraji vozovky, jak mu ukládá zákon. „Smyslem nebylo cyklistu sankcionovat, ale upozornit ho na nebezpečnost jeho chování v rámci silničního provozu. Přestupek byl vyřešen domluvou," vysvětlila mluvčí.

„Tato hlídka sice nedisponovala znalostí angličtiny, ale nabídla, byť nevhodným způsobem, konverzaci ve dvou jiných cizích jazycích," sdělila dále k otázce jazykové vybavenosti pražských strážníků.

Pražská městská policie má 2120 zaměstnanců a jejím zřizovatelem je hlavní město. Plný stav schválený pražskými zastupiteli počítá s 2520 zaměstnanci, strážníkům tak v metropoli nyní chybí 400 zaměstnanců.

Pražští radní z toho důvodu tento týden schválili zvýšení náborového příspěvku ze 100 000 na 300 000 korun. Ještě o tom budou hlasovat zastupitelé.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru