Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Cyklista se kvůli své jízdě na magistrále dostal do sporu se strážníky, městská policie se omluvila
Cyklistu zastavila motorizovaná hlídka strážníků. Ilustrační foto: archiv

Cyklista se kvůli své jízdě na magistrále dostal do sporu se strážníky, městská policie se omluvila

Anglicky mluvící cyklista se kvůli jízdě na magistrále dostal do slovní potyčky s pražskými strážníky. Podle videa, které zveřejnil na twitteru, se vůči němu dva příslušníci městské policie chovali neuctivě až vulgárně a nebyli schopni komunikovat anglicky. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) poté uvedl, že případ nechá prošetřit. Mluvčí strážníků Irena Seifertová se za městskou policii omluvila a uvedla, že strážníky čeká potrestání.

„Tohle je naprosto nepřípustné jednání strážníků: tykání, vulgarity, neschopnost mluvit s cizincem v angličtině. Navíc dle mých informací byl cyklista penalizován neprávem, na magistrálu cyklisté mohou. Předávám k prověření!" uvedl na twitteru Hřib. Jízda na kole je na většině trasy magistrály povolena, což platí i pro úsek, kde se cyklista nacházel. 

„Je zcela zřejmé, že chování našich strážníků nemá s profesionalitou nic společného. Je tedy na místě, abychom se za něj omluvili. Jednání hlídky ale není obrazem celé organizace. Oba strážníci budou řešeni v rámci pracovněprávního opatření," uvedla k případu Seifertová.

Strážníci podle ní cyklistu zastavili kvůli tomu, že nejel při pravém okraji vozovky, jak mu ukládá zákon. „Smyslem nebylo cyklistu sankcionovat, ale upozornit ho na nebezpečnost jeho chování v rámci silničního provozu. Přestupek byl vyřešen domluvou," vysvětlila mluvčí.

„Tato hlídka sice nedisponovala znalostí angličtiny, ale nabídla, byť nevhodným způsobem, konverzaci ve dvou jiných cizích jazycích," sdělila dále k otázce jazykové vybavenosti pražských strážníků.

Pražská městská policie má 2120 zaměstnanců a jejím zřizovatelem je hlavní město. Plný stav schválený pražskými zastupiteli počítá s 2520 zaměstnanci, strážníkům tak v metropoli nyní chybí 400 zaměstnanců.

Pražští radní z toho důvodu tento týden schválili zvýšení náborového příspěvku ze 100 000 na 300 000 korun. Ještě o tom budou hlasovat zastupitelé.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru