Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Cyklista měl u sebe větší množství pervitinu
Desítky gramů pervitinu, které policisté našli u cyklisty. Zdroj foto: Policie ČR

Cyklista měl u sebe větší množství pervitinu

Policisté z Prahy 4 prováděli v noci z neděle na pondělí hlídkovou službu v ulici Michelská. Krátce po půlnoci kontrolovali muže, který vedl kolo.  

„Vzhledem k jeho drogové minulosti se ho zeptali, zdali u sebe má nějaké drogy a ten jim ukázal pouze prázdný sáček, ve kterém však byly znatelné stopy po bílé krystalické látce,“ informoval o případu mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

V průběhu celé kontroly byl muž velice nervózní, což policisty upozornilo na to, že něco není v pořádku. Potom si všimli, že mu z pod bundy vykukuje další sáček, který je zaujal. Při následné prohlídce totiž zjistili, že kontrolovaný v něm ukrýval přes osmdesát gramů pervitinu. 

Policisté dvaačtyřicetiletého muže na místě zadrželi a převezli ho na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. „Je podezřelý ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi,“ popsal Hrdina.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru