Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVeletrhy

ČVUT: Přijďte si popovídat s robotem Ludvíkem

23. 1. 2024 - 25. 1. 2024
Šestnáctého ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2024, který se bude konat ve dnech 23.–25. ledna na výstavišti PVA Expo Praha v hale 4, se opět zúčastní České vysoké učení technické v Praze.

Vzdělávacího veletrhu se zúčastní všech osm fakult ČVUT v Praze, Masarykův ústav vyšších studií, a také organizace zřizované Rektorátem ČVUT pro studenty se specifickými potřebami vzdělávání – ELSA a CIPS.

Kromě informací o jednotlivých součástech ČVUT a studijních programech v češtině i angličtině, jež budou na veletrhu podávat přímo studující fakult, se návštěvníci budou moci opět těšit i na atraktivní exponáty.

Kromě klasického tetování na kůži (předtím, než se ČVUT dostane pod kůži) či velmi vyhledávaného „modrého nápoje se lví silou“ (jednou z mála nabídek občerstvení na veletrhu) budou a expozici ČVUT k vidění např. zmenšený model části umělé slalomové dráhy, realizovaný v Areálu vodních sportů v Kadani, který představuje špičku v oblasti simulace vodních sportů. Unikátně propojuje moderní technologie a sportovního ducha. Poskytne jej Fakulta stavební. Fakulta strojní se bude prezentovat raketou doplněnou prototypem raketového pohonu. Illustrii, největší studentskou raketu v Česku, představí studentský tým CTU Space Research; mimo jiné se s ní zúčastní prestižní mezinárodní soutěže European Rocketry Challenge v Portugalsku. Misí rakety je dosáhnout výšky 3 km pomocí hybridního raketového motoru, při sestupu má následně realizovat biologický experiment.

Chybět nebudou tradiční zkoušky pájení ani robot Ludvík, složený z více než 30 000 součástek stavebnice Lego – obojí poskytne Fakulta elektrotechnická. Společně s Fakultou strojní předvedou i eforce FEE Prague Formula, plně elektrickou a bezpilotní formuli.

Fakulta dopravní se pochlubí svou motorkou – závodním benzínovým strojem třídy Moto 3. Nabídne ale i simulaci řízení letového provozu.

Fakulta informačních technologií opět poskytne oblíbený bonbonovač na základě umělé inteligence, který za dostatečně široký úsměv obdaruje návštěvníky lentilkami. Fakulta biomedicínského inženýrství má připravené orientační vyšetření zraku či ukázky anatomie lidského těla ve virtuální realitě.
Pražskou premiéru si odbude sprejerská stěna, a úplnou novinkou bude celokompozitový bike C-DURO, vyrobený z uhlíkových kompozitních materiálů. Dvakrát denně budou moci návštěvníci soutěžit o hodnotné ceny za nejlepší cyklovýkon.

Na www.gaudeamus.cz je nově otevřený předprodej elektronických vstupenek. Studenti mají možnost si předem zakoupit základní nebo zlevněnou vstupenku a ušetřit tak čas při vstupu na veletrh.


Autor: TZ, red

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Další články
Nahoru