dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Cvičíte doma? Sedm pomůcek, které zlepší váš trénink
Cvičení vám zpříjemní kvalitní pomůcky. Foto: fisaf.cz

Cvičíte doma? Sedm pomůcek, které zlepší váš trénink

S těmito pomůckami můžete efektivně cvičit v každém ročním období. Sestavili jsme seznam sedmi praktických věcí, které skvěle doplní vaše hodiny v posilovně nebo ve fitku. A ne, nebojte, nepošleme vás koupit si rotoped, ze kterého se stane další věšák na oblečení, ani činky, které klidně můžete nahradit PET lahvemi s vodou. 

Funkční oblečení: Cvičit doma se dá v čemkoliv, klidně v tričku Maturant 1999 a v papučích. Jenže když vám po každém pohybu sjíždějí ramínka od podprsenky a po prvních pár minutách jste propocení jako v sauně, pravděpodobně rychle skončíte. Vít Hruška, odborník na outdoorové vybavení z e-shopu 4Camping.cz, říká, že správné oblečení vám dodá motivaci, zlepší váš výkon a ze cvičení budete mít celkově mnohem lepší pocit. „Sám cvičím pouze s vahou vlastního těla. Vždycky otevřu okno a převléknu se do funkčního oblečení. Domy nebo byty bývají bez klimatizace a v zimě víc vytopené než fitness centra. Člověk se rychle potí, a když vám pot stéká všude, je to minimálně nepříjemné,“ popisuje. Na funkční oblečení se můžete podívat na www.4camping.cz

Správná obuv: „Obzvlášť pokud doma jezdíte na rotopedu nebo běháte, je velký rozdíl, zda jste obuti v „nějakých“ botách, anebo v botách k tomu určených,“ říká Kristýna Přibylová, zakladatelka dětských tělocvičen Monkey´s Gym. Řada lidí si pořídí jedny boty na všechny sporty. Pokud to však s nějakým sportem myslíte aspoň trochu vážně, je lepší pořídit si obuv specializovanou. Jednak vás ochrání před úrazem, nebudete si ničit nohy a s pořádnými botami na nohou se také budete na cvičení mnohem víc těšit.

Podložka: Nákupem téhle věci nikdy neprohloupíte. Můžete si ji nosit i s sebou do fitka, je to minimálně mnohem hygieničtější než používat podložky tam dostupné. Pokud jste někdy cvičili na tvrdé plovoucí podlaze, víte, že to není nic moc. „Podložka vám poskytne potřebné pohodlí. Kromě toho může tvořit i příjemný trvalý doplněk vašeho bytu. Já mám například krásnou podložku s květinami, která mi trvale leží v pokoji na zemi,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Na jógu dokonce existují i speciální podložky s pruhy, které znázorňují správné umístění nohou a rukou a usnadňují tak cvičení začátečníkům.

Overball: Overball je další pomůcka, která má velmi široký záběr. Gumový míč se dá využít pro posilování celého těla. Hodně populární je také u cvičení pilates, takže pokud s ním máte nějakou zkušenost, snadno můžete cviky zopakovat i v obýváku. „Když míč trochu podhustíte, dá se použít jako ta nejlepší podložka na sezení na kancelářskou židli. Stačí pár minut denně a budete mít záda rovná jako pravítko,“ dodává Havrdová.

Švihadlo: Skvělá cvičební pomůcka zejména na aerobní trénink, která je navíc za pár korun a spolehlivě zabaví i vaše děti. Výborně se však dá použít i na účinné posílení hýždí, boků, stehen a lýtek nebo na strečink. Švihadel je na trhu řada druhů od obyčejných lankových po speciální modely s nastavitelnou délkou doplněné třeba i o počítadlo. A kdyby vás náhodou švihadlo na chvíli přestalo bavit, uklidíte ho jednoduše do krabice nebo do skříně, a nebude vás to mrzet tak jako u rotopedu, který vám denně připomíná nepříjemnou pravdu.

Závěsné popruhy TRX: Další skladná pomůcka se širokým využitím, kterou hojně využívají i fitness centra. TRX tvoří dva pásy, které se dají nastavit přesně podle typu vaší postavy a uchytit třeba doma na dveře, aniž byste je poškodili. Cvičíte s vahou vlastního těla a pásy se dají využít na kondiční i silový trénink. Posilujete s nimi všechny partie těla.

Gumový pás: Tuhle cvičební pomůcku si můžete zabalit s sebou i kamkoliv na cesty, neváží totiž skoro nic. Pásy bývají vyrobené z přírodního latexu. Liší se šířkou i barvami, které označují stupeň jejich tuhosti neboli obtížnosti. Pás je skvělá pomůcka na domácí posilování, ale výborně ho využijete i na strečink nebo na rehabilitační cvičení. Navíc cviky s pásy jsou jednoduché a lehce zapamatovatelné.


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

17. února 2019 v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru